Wakacyjny Klub Rowerowy

Wakacje w pełni, wielu z nas aktywnie realizuje plany urlopowe; wyjeżdża, wypoczywa lub też u siebie gości rodzinę i znajomych. W wielu Klubach jest to tez czas "spowolnienia" i „naładowania” baterii na powakacyjną działalność.
W klubie Jantarek również w okresie urlopowym "dzieje się". Pomysł utworzenia Wakacyjnego Klubu Rowerowego dla naszych Przyjaciół z Domu Dziecka w Policach powstał już przed kilkoma miesiącami. I jak to bywa - nie obyło się bez drobnych komplikacji i rożnych dylematów – ale udało się! Zorganizowanie sprzętu, reanimacja rowerów, które znajdowały się w Ośrodku, ustalenie zasad korzystania z nich i zapoznanie się z bieżącymi przepisami ruchu drogowego - to tylko kilka z tematów, z którymi przyszło nam się zmierzyć.
Pojawiające się trudności "napędzały" dalsze działania, tak że i tym razem udało się i działalność Wakacyjnego Klubu Rowerowego została zapoczątkowana.
Kiedy rowery zostały skompletowane, a wiedza z zakresu bezpiecznego poruszania się usystematyzowana, odbyły się wycieczki rowerowe. Pierwsze wyprawy zorganizowane zostały do pobliskiego Bartoszewa oraz Tanowa, tak aby każdy z uczestników mógł sprawnie pokonać dystans, ale też i po to, by lepiej poznać najbliższe okolice. Pobliskie trasy rowerowe położone są w malowniczej okolicy. Piękne widoki i zróżnicowane tereny sprawiają, ze każdy rowerzysta znajdzie cos dla siebie.
Podczas rajdu rowerowego pogoda dopisała znakomicie. Dzieci wróciły całe i zdrowe, wprawdzie zmęczone, ale bardzo zadowolone. Najwyraźniej pomysł aktywnego spędzania czasu na rowerze bardzo się spodobał. Kolejne wyprawy zostały zaplanowane i odbędą się już w najbliższych dniach.
Nie możemy tutaj nie wspomnieć o właścicielu Sklepu Rowerowego z Bezrzecza, który bezinteresownie wspierał i wspiera nadal działania Wakacyjnego Klubu Rowerowego. Właśnie tam reanimowane są rowery, którymi jeżdżą młodzi cykliści, naprawiane, serwisowane i odwożone do Polic, po to, by ponownie je odebrać do remontu… bo nasze Dzieciaki mają niezmierzone pokłady energii i są bardzo twórcze! Dzięki takim osobom jak Pan Dawid, rowery wspaniale funkcjonują i radości wokół nas jest coraz więcej!
Szczęśliwe twarze dzieci, rozemocjonowane opowieści ze zmagań rowerowych, pozytywne zmęczenie… i propagowanie aktywności sportowej - tak wiele, za tak niewiele…

Justyna Krochmal–Kluczyńska