Nie tylko dla Mamy i Dziecka...

Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wspólnie z Wydziałem Nauk o Zdrowiu PUM, zorganizował w sobotę 3 czerwca 2017 r. w centrum Galaxy w Szczecinie, wspólny projekt "Dla zdrowia mamy i dziecka". W zamierzeniu przygotowano specjalny program z ukierunkowany na mamy i dzieci, ale nie tylko. Wydarzenie o charakterze dydaktycznym zostało zorganizowane po raz pierwszy i ukierunkowane było głównie na kobiety w ciąży, osoby oczekujące narodzin potomstwa, planujące powiększenie rodziny, oraz na rodziny z małymi dziećmi.
Członkinie LC Szczecin Jantar włączyły się w ten event i chętnie wspierały organizatorów w ich działaniach.
Oprócz pokazów były wystąpienia  lekarzy specjalistów i autorytetów z dziedziny medycyny. Prezentowano praktyczne ćwiczenia dla kobiet w ciąży oraz rodziców z noworodkami. Był też recital śpiewającego lekarza profesora- Jacka Rudnickiego. My - Jantarki starałyśmy się pomagać organizatorom, ale też przy okazji propagować i przybliżać idee lionizmu i naszej organizacji. Miałyśmy swoje stoisko z ulotkami i gazetkami "Lion Polski', które rozdawałyśmy wśród uczestników. Opowiadałyśmy o naszych działaniach i akcjach charytatywnych, które realizujemy. Dzieciom i ich rodzicom wręczałyśmy jabłka, które są symbolem zdrowego stylu życia i zdrowych nawyków żywieniowych- jak przystało na akcję prozdrowotną.” - relacjonowała nam klubowa koleżanka Ewa Fundament Karśnicka ( PastPrezydent LC Szczecin Jantar).
Organizatorzy wydarzenia zadbali również o niespodzianki dla osób dorosłych i innych bywalców centrum handlowego; była możliwość zbadanie ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Zainteresowaniem cieszyły się również atrakcyjne quizy z nagrodami.

Justyna Krochmal – Kluczyńska
LC Szczecin Jantar