Nowy sprzęt dla Oddziału Geriatrii

Oddział Geriatrii i Przewlekle Chorych w Szczecinie otrzymał nowy sprzęt dla swoich podopiecznych.
W dniu 15 grudnia 2016 roku na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie odbyła się uroczystość przekazania nowego sprzętu dla pacjentów Oddziału Geriatrii.
W tym wydarzeniu reprezentowały nas Koleżanki klubowe: Ewa Fundament-Karśnicka oraz Maria Meyer. Osprzęt wraz z akcesoriami, które zostały przekazane, stanowią podstawowe wyposażenie, niezbędne w powszednim funkcjonowaniu pacjentów szpitala na Arkońskiej. Oddział został doposażony o wózek inwalidzki, 4 balkoniki do chodzenia, krzesełko toaletowe oraz uchwyt nad łóżko.
W Polsce jest dziś ok. 40 różnego typu oddziałów geriatrycznych, które są w kiepskim stanie. Potrzeby tych placówek są ogromne, zaś statystki zastraszające: oddziały są przeładowane, a potrzebujący opieki seniorzy czekają na miejsce w kilkumiesięcznych kolejkach. Mamy świadomość ze nasz dar nie zaspokoi potrzeb Oddziału Geriatrii na Arkońskiej w Szczecinie, niemniej na pewno choć odrobinę polepszy jego funkcjonowanie, a co za tym idzie również standard leczenia Seniorów.
Pieniądze na zakup sprzętu pochodziły z wpłat 1%,  zgromadzanych na koncie LC Szczecin Jantar.
Pacjentom życzymy sprawnej rekonwalescencji w życzliwej atmosferze i szybkiego powrotu do zdrowia.

Justyna Krochmal Kluczyńska
Prezydent LC Szczecin Jantar kadencji 2016/2017