Rewizyta berlińskich Lionów

Na początku tego roku otrzymałyśmy z LC Berlin Spree e-maila z zaproszeniem do kontaktu. Rezultatem kontaktów i rozmów był wyjazd członkiń naszego Klubu LC Szczecin Jantar do Berlina w marcu tego roku, gdzie nastąpiło obopólne zapoznanie się. Po tej wizycie znajomość nasza zacieśniała się, była korespondencja, były telefony i już na tym etapie wstępne rozmowy o wspólnej akcji. Nasze zaproszenie zostało ochoczo przyjęte, tak że w minioną sobotę 17 września 2016 r., bardzo liczna grupa z Berlina złożyła nam rewizytę w Szczecinie.
Jak na niemiecka kolej przystało pociąg przybył punktualnie, z dworca udaliśmy się tramwajem do centrum, do restauracji położonej na 22 piętrze. Tam, podziwiając wspaniałe widoki przy kapitalnej pogodzie, wspólnie cieszyliśmy się ze spotkania. Dalszym punktem programu była wycieczka po Szczecinie wraz z przewodnikiem - nasze miasto w mini-pigułce. Zabytki i atrakcje miasta podobały się, szczególnie nasza utytułowana Filharmonia oraz Zamek Książąt Pomorskich.

Nasi goście stanowili grupę ambitnych turystów, bardzo zaciekawieni skwapliwie stawiali wiele pytań, a to cieszy! Ukoronowaniem naszego spotkania był wspólny obiad, gdzie toczyły się wartkie rozmowy tematów wszelkich. Czas nie wiadomo kiedy upłynął - trzeba było zbierać się do odjazdu.
Oprócz przyjemnego dnia udało nam się poczynić wstępne ustalenia pierwszego wspólnego dla obu Klubów polsko-niemieckiego projektu, a wiec międzynarodowego. Nie tylko wspaniale spędzony czas, nie tylko nowe kontakty i zacieśnianie współpracy sąsiedzkiej. Sukcesem jest wzajemna chęć i gotowość pomagania, w zgodzie z naszą lioneską maksymą "We serve", a jeszcze piękniej, bo ponad "podziałami".
Podczas pożegnania padło wiele podziękowań i słów zadowolenia - stad jestem przekonana, że podobało się!

Justyna Krochmal-Kluczynska
Prezydent LC Szczecin Jantar