Ślubowanie i odznaczenie

Jak w każdy wtorek członkinie LC Szczecin Jantar spotkały się w Willi West Ende. To spotkanie było jednak inne jak zazwyczaj, było dla nas wyjątkowe! Tego dnia świętowałyśmy dwa radosne wydarzenia:

• uroczyste ślubowanie naszejnowej koleżankiBernardetty i oficjalne jej przyjęcie w szeregi Lionów
  • oraz uhonorowanie naszejkoleżanki Małgosi odznaczeniem Melvin Jones Fellow!

Początek spotkania uświetnił występ kwartetu smyczkowego z PSM im. Szeligowskiego w Szczecinie, wprowadzając uroczysta atmosferę i dając początek ceremonii.
Zgodnie z zasadami przypomniane zostały misja i cele organizacji, odczytany został Kodeks Etyczny Liona i następnie złożone ślubowanie. Potem tradycyjnie przypięty został Bernadetcie pin i nastąpiły gratulacje, życzenia i wielka satysfakcja z tego wydarzenia - z nowego członka w naszej międzynarodowej lioneskiej Rodzinie.
Na tym jednak nie koniec był pogodnych przeżyć tego wieczoru - świętowałyśmy jeszcze jedną radosną uroczystość. W dalszej części spotkania miało miejsce odznaczenie naszej koleżanki Małgosi tytułem Melvin Jones Fellows.
Ten tytuł został ustanowiony dla osób fizycznych za szczególne wspieranie międzynarodowych programów humanitarnych, realizowanych poprzez fundację Lionów - Lions Clubs International Foundation. Nasz klub, nabywając praw do odznaczenia MJF, postanowił wyróżnić nim Małgosię za wieloletnią pracę na rzecz lionizmu oraz zaangażowanie  w projekty i prace naszej organizacji.
Z ciekawostek zaznaczam, ze nazwiska wszystkich Melvin Jones Fellows są wyświetlane na specjalnej tablicy w siedzibie LCIF w Oak Brook, Illinois, USA.
Oba wydarzenia cieszą nas ogromnie i są naszym wspólnym sukcesem. Przynoszą uznanie dla naszego Klubu oraz dla całego Stowarzyszenia. I życzymy sobie tylko więcej i częściej przeżywać tak wyjątkowe uroczystości.

Justyna Krochmal-Kluczynska
Prezydent LC Szczecin Jantar