Spełniamy marzenia i eliksir miłości

Benificjentem zeszłorocznego Balu Jantarek jest Fundacja Mam Marzenie - oddział Szczecin, której ambasadorka jest Małgorzata Kożuchowska.
Jest to ruch spełniania marzeń, powstał dzięki ludziom z całej Polski połączonych idea bezinteresownej pomocy choremu dziecku i jego rodzinie.
Idea jest oczywiście - spełnianie marzeń, nie tylko materialnych. Środki finansowe, które zebrałyśmy na naszym Balu 2015 zostały przeznaczone na cele Fundacji - realizacje marzeń. W jednym z takich wydarzeń - spełnianiu marzenia, miałyśmy możliwość ostatnio uczestniczyć.
01 czerwca 2016 r. Jantarki wzięły udział w fantastycznym wydarzeniu: SPELNIENIE MARZENIA KLAUDII, które nabrało dodatkowej wagi, gdyż odbyło się przecież w Dzień Dziecka!
Spotkałyśmy się w centrum "Mały Inżynier" na pół godziny przed przybyciem Klaudii. Wnętrze zastałyśmy w ostatniej fazie przygotowań, pojawiły się Dziewczyny z Fundacji Mam Marzenie "przynosząc" ogromny karton. W nim znajdował się upragniony aparat Klaudii wraz z mnóstwem różnych gadgetów (obiektywy, karty, czytnik.... ale i kapitalny plecak na sprzęt, piłka i czapeczka fotografa!).
Swoja obecność zaznaczyły również media - Radio Szczecin.
Koncepcja-  wielka niespodzianka: KLAUDIA wchodzi a tam wszystko przygotowane, aparat wraz z dodatkami gotowy do robienia zdjęć!
I wielka chwila...
......nasza Marzycielka jest!
Zaskoczenie maluje się na jej twarzy, nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co właśnie się rozgrywa, w jej obecności.
Pani Małgosia z Fundacji Mam Marzenie oznajmia ze właśnie w tej chwili spełnia się marzenie Klaudii. Wyraz niedowierzania maluje się na jej twarzy, zaskoczenie ogromne i zdumienie.
Miałyśmy wielką przyjemność być tam przy tym wydarzeniu i wręczyć Klaudii upragniony aparat. Dodałyśmy od nas fajną ramkę na pierwsze zdjęcie wykonane nowym aparatem oraz trochę słodkości (w końcu to Dzień Dziecka).
Klaudia promieniała radością, mama Klaudii płakała (z przejęcia), my zaś bardzo się cieszyłyśmy, że mogłyśmy być w tej wyjątkowej chwili ze szczęśliwą Marzycielka!
Emocje, które się przewijały w centrum Małego Inżyniera, nie jest prosto opisać. Radość, wzruszenie, niedowierzanie, euforia i zachwyt... i znowu niedowierzanie.... na mnie samej wywarło to przeżycie ogromne wrażenie!
Klaudia ma już pierwsze sukcesy na polu robienia fotografii. Wygrała konkurs i przeszła do następnego etapu, niemniej brak odpowiedniego sprzętu sprawił ze nie mogła wziąć udziału, niemniej ten problem został właśnie rozwiązany!
Po uroczystości wręczenia, którą uwieczniło Radio Szczecin, przyszedł czas na tort z motywem- oczywiście aparatu fotograficznego NIKON a, dokładnie takiego, jaki otrzymała Klaudia, potem zaś na warsztaty (pokaz Małego Inżyniera).
ps. kwestia przepisu "eliksiru na miłość"- podobno taki istnieje, niemniej panie z Małego Inżyniera nie zdradziły żadnych szczegółów...nawet jednego składnika

Justyna Krochmal-Kluczyńska
LC Szczecin Jantar