Sportowo dla dzieci z Polic

Wielofunkcyjne boisko sportowe oraz klub rowerowy dla dzieci z Domu Dziecka w Policach

Nasi przyjaciele z Ośrodka w Policach juz od kilku tygodni mogą cieszyć się nowym wielofunkcyjnym boiskiem. W sobotę 12 maja 2018 nastąpiło uroczyste otwarcie boiska sportowego, połączone z inauguracją otwarcia profesjonalnego Klubu Rowerowego.
Obie inicjatywy zostały zrealizowane przy zaangażowaniu i wsparciu Lions Club Szczecin Jantar, który już od kilku lat aktywnie wspiera mieszkańców Polic.
Wykonanie obu inwestycji nie było proste. Budowa boiska okalała się przedsięwzięciem bardzo kosztownym, na którego środki przez nas zebrane, okazały się być  niewystarczającymi. Dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz instytucji udało się ten projekt zrealizować. Znaczną część nakładów finansowych Ośrodek w Policach uzyskał od Powiatu Polickiego, finansowo włączył sie również Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz inni sponsorzy. Zestawiając z ta kwotą fundusze zgromadzone przez nas i wsparcie zaprzyjaźnionego Klubu LC Berlin Spree pozwoliło to na ukończenie tego projektu o czasie oraz zgodnie ze wszystkimi wymogami formalnymi.
Młodzi mieszkańcy ośrodka w Policach z radością i energią korzystają z nowego boiska, które nie tylko służy im do grania w piłkę nożną, ale też i do gry w koszykówkę, piłkę siatkową oraz zawodów sportowych. Stworzenie dzieciom i młodzieży odpowiednich warunków jest niezbędne dla ich prawidłowego rozwoju, edukacji oraz spędzania czasu wolnego.
Otwarcie Klubu Rowerowego Rowerem przez Świat" to doskonale uzupełnienie nowych możliwości sportowych dla dzieci z ośrodka w Policach. Ta inwestycja została sfinansowana ze środków Klubu LC Szczecin Jantar pozyskanych na ostatnim balu charytatywnym. Zakup nowych rowerów z oprzyrządowaniem, wyposażenie ich we wszystkie niezbędne gadgety do bezpiecznej jazdy dają naszym przyjaciołom ogromne możliwości do poznawania okolicy bliższej i dalszej, do aktywnego i ciekawego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Firma Polchar Sp. z o.o. sfinansowała profesjonalny kontener na rowery, tak by były one przechowywane w odpowiednich warunkach o każdej porze roku.
Z wielką radością uczestniczyłyśmy liczną grupą Jantarek w sobotnim wydarzeniu, obserwując zmagania dzieci i konkurencje sportowe realizowane na nowym boisku, kibicując im w zawodach i ciesząc się ich radością.
Serce rośnie patrząc na roześmiane twarze naszych przyjaciół, a w nim wzmacnia się przekonanie o ogromnej słuszności właśnie takich działań.

Justyna Krochmal- Kluczyńska
Fot. zbiory własne