Wspólnie można wiele zdziałać - Twój 1% podatku

Dzięki pomocy nas wszystkich, dzięki darowiznom i wpłatom z 1% udało się nam w 2016 roku zgromadzić środki, które pozwalają trafiać z pomocą do wielu beneficjentów. Tym razem nasze działania zostały skierowane na rzecz seniorów.
W środę 22.02.2017 r. zostało przekazane specjalistyczne łóżko dla seniorów na rzecz 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie. Ten sprzęt pozwoli zabezpieczać opiekę dla szerszej liczby pacjentów w wieku senioralnym na najwyższym poziomie.
Kwestie zakupu oraz wszystkie ustalenia merytoryczne z beneficjentem monitorowała nasza koleżanka - Maria Meyer, która też w kilku słowach opowiedziała zgromadzonym pacjentom i pracownikom o działalności Jantarek i idei lionizmu. Nasz Klub reprezentowały oprócz Marii dwie koleżanki Ewy.
„Zostałyśmy miło i ciepło przyjęte przez ordynatora oddziału oraz  personel szpitala” -jak zrelacjonowała nam jedna z nich.
To już kolejne przedsięwzięcie naszego klubu skierowane ku pacjentom w wieku senioralnym. Dar, który udało nam się zakupić pochodzi właśnie z funduszy pozyskanych z wpłat 1 %. Z każdym rokiem pomoc świadczona dzięki takim wpłatom jest coraz większa. Stąd tez edukacja w zbieraniu środków pochodzących z darowizn 1 %  ma ogromne znaczenie i daje wymierne korzyści całemu społeczeństwu.

Justyna Krochmal Kluczyńska
Prezydent LC Szczecin Jantar