Kolejny DZIEŃ KOBIET

W Polsce Dzień Kobiet jest utożsamiany z ideologią PRL-u, ale tak naprawdę Międzynarodowy Dzień Kobiet jest uczczeniem sufrażystek, walczących o równouprawnienie kobiet.
Początki tego święta są związane ze strajkiem w USA, kiedy to w 1910 roku, podczas takiego strajku zginęło 126 kobiet. Od tego czasu obchodzi się to święto jako hołd ich pamięci.
Z założenia Dzień Kobiet miał  służyć utrwalaniu idei równości, ale dziś to święto jest również okazją do miłego i radosnego spotkania kobiet.
Już od kilkunastu lat Lions Club Szczecin Jantar, w ramach wydarzeń z cyklu „Kobiety – kobietom” organizuje Dzień Kobiet, podczas którego zbiera pieniądze z przeznaczeniem na rzecz pacjentek Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.
W tym roku obchody święta kobiet zorganizowałyśmy 2-giego marca, w pięknym, nowym hotelu „Grand Park Hotel Rusałka” w Szczecinie. Imprezę jak zwykle prowadziła niezawodna i urocza Joanna Osińska.
Gośćmi naszego Klubu było aż 160 pań, które obejrzały pokazy mody prezentowane przez Jantarki, pokazy tańca flamenco, występy taneczne Szczecińskiego Teatru Muzycznego FAME, wysłuchały kilku arii operowych oraz wykładu o „ogniu w kobietach”, uczestniczyły w pokazach fascynatorów, a także w licytacjach obrazów. Zgromadzone tak licznie Panie, miały też możliwość dokonania zakupów w licznych kramikach prezentujących „to i owo tylko dla pań” .
Elegancki poczęstunek i lampka wina niewątpliwie przyczyniły się także do podniesienia nastroju tego pięknego, radosnego święta.
Dzięki naszym gościom, Paniom ze Szczecina i okolic, Lions Club Szczecin Jantar znów będzie mógł wesprzeć szpital onkologiczny w zaspokajaniu potrzeb sprzętowych w leczeniu pacjentek.
Dziękujemy wszystkim Paniom które uczestniczyły w tegorocznym Dniu Kobiet, dziękujemy sponsorom a także hotelowi który użyczył swoich pięknych wnętrz.
Kto potrafi zorganizować tak wielką imprezę, zebrać pieniądze na szczytny cel i uczestniczyć jeszcze w pokazach mody?

Jak nie my – to kto?

LIONS CLUB SZCZECIN JANTAR:   KOBIETY –KOBIETOM !

Ewa Fundament-Karśnicka
autor zdjęć: Igor Skawiński