Nie trzeba umieć śpiewać, tylko "Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato..."

Ogólnopolski Projekt "Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato"  jest to cykl warsztatów dla rodziców popularyzujący śpiewanie kołysanek. Jantarki juz w poprzednich latach czynnie włączały się w promowanie tej inicjatywy, mając na uwadze jej ogromny potencjał prospołeczny.
Czas ciąży i pierwsze chwile życia Maluszka są fundamentalne w kształtowaniu jego osobowości, harmonijnym i szczęśliwym rozwoju dziecka, nawiązywaniu więzi emocjonalnych. Nic nie wpływa tak dobroczynnie na Maluszka jak zapach matki, muzyka, słowa i śpiew. Stąd też tak ogromne nasze zaangażowanie w ten projekt. Na mierzalne efekty trzeba będzie poczekać, niemniej warto już dziś działać i edukować przyszłych rodziców, rodziców obecnych, dziadków i wszystkich którzy pracują z dziećmi  i opiekują się dziećmi.
Tym razem wraz z Państwową Szkołą Muzyczną I Stopnia im. T. Szeligowskiego, weszłyśmy we współpracę ze szczecińską Fundacją „ Macierzanka”, która wspiera rodziców w okresie ciąży, porodu i w pierwszych latach spędzanych z dzieckiem.
Zainteresowanie warsztatami kołysanek było ogromne, niestety ograniczone możliwości lokalowe Fundacji umożliwiły organizację zajęć kameralnych.
Pierwsze spotkanie odbyło sie 16. listopada 2018 przy udziale mam spodziewających sie potomstwa oraz mam ze swoimi pociechami. Atmosfera wydarzenia była niesamowita. Pani Kiara- trenerka z PSM I St. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie, wspaniale koordynowała cale warsztaty sie ... aż żal było kończyć spotkanie!  Co nas cieszy… przed nami jeszcze dwa kolejne!

Justyna Krochmal Kluczyńska
LC Szczecin jantar
Past Prezydent