Pracowity Advent

W pierwszą niedzielę Adventu (02.12.2018 r.) w siedzibie Jantarek w Willi West Ende odbyło się spotkanie z młodzieżą LEO, a dokładniej szkolenie dla LEO dotyczące przygotowywania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy na Obozy Międzynarodowe YEC (Youth Camp And Exchange). Program Wymiany Młodzieży (YCE) daje tysiącom młodych ludzi możliwość doświadczenia życia w innych kulturach i cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem młodych ludzi.
Do wakacji jest jeszcze sporo czasu, niemniej rekrutacja na wyjazdy zagraniczne niebawem wystartuje i będzie możliwość składania aplikacji. Niedzielne spotkanie zostało zorganizowane w celu przekazania wiadomości, jak prawidłowo wypełnić wniosek ubiegając się o wyjazd.
W spotkaniu wziął udział Zarząd LEO Szczecin w osobach:
- Gabriela Bączkowska - prezydent
- Emilia Smólska - vice prezydent
- Mateusz Cygiel - sekretarz
- Kamil Banas - ex sekretarz
Nikodem Bączkowski - członek
Ze strony LC Szczecin Jantar przybyła Maria Czerniecka - opiekun LEO Szczecin i inicjator warsztatow, Agata Chlubek - Przewodnicząca Komisji ds. Wymiany Młodzieżowej Klubu LC Szczecin Jantar oraz Justyna Krochmal Kluczyńska - Past Prezydent Klubu i entuzjastka szczecińskiej LEO młodzieży.
Spotkanie poprowadziła Katarzyna Thomas – Przewodnicząca Komisji ds. Wymiany Młodzieży Okręgu 121 Polska która przybyła do nas z Poznania.
A jak było??? Na pewno ciekawie, bardzo informacyjnie i wesoło. Pojawiło się sporo pytań i wątpliwości, które zostały rozwiane. Otrzymaliśmy dużo ciekawych informacji i pomocnych wiadomości dotyczących wypełniania aplikacji. Warsztaty miały na celu przede wszystkim edukacje przy wypełnianiu zgłoszeń, co w przyszłości ma  wyeliminować błędne zgłoszenia, lub tez zminimalizować ich ilość.  Tym samym przełoży się to na pozytywne rozpatrywanie zgłoszeń i upragnione wyjazdy młodzieży na wybrane obozy.
Dziękujemy Kasi Thomas za poświęcony czas i Młodym LEOsiom za zainteresowanie i zaangażowanie w warsztaty!
Jako przerywnik szkolenia mięliśmy możliwość popatrzeć na ferajnę Świętych Mikołajów na Motorach, który rozkręcali się już przed 6. grudnia!

Justyna Krochmal-Kluczyńska