Słodko, barwnie i uroczyście...

Przekazanie władzy to bardzo ważna uroczystość w każdym Klubie Lions. A ważna uroczystość wymaga pięknej i specjalnej oprawy. Tak było zawsze w LC Szczecin JANTAR, dlatego - aby kontynuować tradycję - w tym roku również szukałyśmy czegoś niezwykłego. Kto szuka, ten znajduje - znalazłyśmy więc......... Studio Kulinarne BATATY.

Z czym kojarzą się Wam bataty? ... myślę, że z czymś słodkim i egzotycznym. I tak było – słodko, barwnie i jednocześnie uroczyście. Zacznijmy opowieść od początku.

W piątkowy upalny wieczór, siódmego czerwca Prezydent Halina Stanuch oddawała władzę w ręce Krystyny Araszkiewicz, nowej Prezydent naszego Klubu. Gośćmi LC Szczecin Jantar byli w tym dniu Krystyna Pieczyńska – dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologicznego w Szczecinie, którego jesteśmy Ambasadorkami oraz Konsul Włoski Angello Rella wraz ze swą piękną żoną.
Jantarki ubrane odświętnie, pełne kolorów i słońca stawiły się w pełnym składzie, jak zawsze promieniejąc energią i w dobrych nastrojach.

Uroczystość przekazania prezydentury została wspaniale przeprowadzona przez Mistrza Ceremonii, Dorotę Jasinę. W naszym Klubie nowa Prezydent dostaje nie tylko znaczek prezydencki, ale wielki nieoszlifowany bursztyn, który w następnym roku przekazuje dalej. Zaś ustępująca Prezydent otrzymuje bursztynowe ozdoby, no i oczywiście kwiaty, dużo kwiatów. Tego dnia było baaardzo dużo kwiatów i dla ustępujących i dla następnych Zarządów i dla gości.

Zarząd Klubu kadencji 2019/2020

Po uroczystym przekazaniu władzy rozpoczęła się druga część uroczystości, związana z przyjęciem do naszego Klubu Grażyny Dąbrowskiej. Bardzo cieszymy się z tego, że Grażynka postanowiła do nas dołączyć i cieszymy się na wspólne działania. Było pięknie, wesoło, kolorowo i bardzo radośnie....... ale nie tylko, bo było także niezwykle smacznie.

Tu wrócę do Batatów. To nie jest restauracja, to jest studio kulinarne, prowadzone przez fantastyczną parę Magdę i Błażeja, którzy byli naszymi nauczycielami sztuki kulinarnej przez resztę wieczoru. Aby nabrać sił, po uroczystościach zostałyśmy poczęstowane pyszną zupą tajską, a potem Jantarki ruszyły do pracy. I stworzyłyśmy wspólnymi siłami fantastyczne jedzonko - indyk zawijany z serem w sosie orzechowym, tajski ryż z warzywami i przepyszne tortelli nadziane serem pleśniowym z gruszką i posypane orzeszkami. Pyszne!!

Degustowałyśmy długo, piłyśmy wino i snułyśmy plany na rozpoczynający się rok prezydentury Krysi Araszkiewicz. To był wieczór pełen dobrej energii i życzliwości, czyli dobry początek nowej kadencji, bo jak nam powiedziała nasza nowa prezydent przejmując opiekę nad symbolicznym bursztynem i Klubem, chciałaby, żeby to właśnie Życzliwość była motywem przewodnim rozpoczynającego kolejnego roku działalności naszego Klubu.

Tego sobie życzymy - sobie i Wam! We serve!

Ewa Karśnicka-Fundament
LC Szczecin Jantar