Artykuły

Dzień Dziecka w Ośrodku Szkoleniowo – Badawczym w Ostoi

W piątek 30 maja 2014 r. na zaproszenie naszego stowarzyszenia LC Szczecin Jantar dzieci z Domu Dziecka w Policach i ze świetlicy środowiskowej, która mieści się przy ul. Potulickiej w Szczecinie bawiły się na imprezie zorganizowanej przez nas w Ośrodku szkoleniowo – badawczym, który mieści się w pięknym, zabytkowym pałacyku w Ostoi koło Szczecina.

Na zamówienie klubu LC Szczecin Jantar instruktorzy z Ośrodka przygotowali dla grupy 22 dzieci warsztaty, podczas których opowiedzieli nam skąd się bierze wiatr, jak można zamienić wiatr w energię elektryczną oraz jak działają farmy wiatrowe. Nauka przez zabawę sprawdziła się doskonale, razem z dziećmi zrobiliśmy papierowe, kolorowe wiatraczki, a potem odbyły się podchody i wspólnie szukaliśmy ukrytych w parku wokół Ośrodka listów z zadaniami, które dzieci rozwiązywały bezbłędnie! Atrakcją były wielkie bańki mydlane robione za pomocą dużego koła zanurzonego w specjalnym płynie  - szczególnie atrakcyjne było robienie tych baniek wokół dzieci, kolejka do znalezienia się w środku takiej ogromniastej tęczowej bańki ustawiła się błyskawicznie.

Po zabawie edukacyjnej zaprosiłyśmy dzieci i ich opiekunów na ognisko, piekliśmy kiełbaski i odpoczywaliśmy nad jeziorkiem, w którym dzieci wypatrywały mieszkających tam żółwi i rybek. Na zakończenie imprezy rozdałyśmy słodkie upominki, które bardzo ucieszyły szczególnie młodsze dzieci ale i nastolatki były zadowolone. Pogoda dopisała, dzieci świetnie się bawiły i proponujemy, żeby już zawsze świętowanie Dnia Dziecka w naszym klubie rozpoczynać co najmniej dwa dni wcześniej lub po prostu wprowadzić do kalendarzy w czerwcu każdego roku Weekend Dziecka.

Krystyna Araszkiewicz
LC Szczecin Jantar