Artykuły

Samochód dla Hospicjum

Finit coronat Opus - Koniec wieńczy dzieło

Koniec wieńczący dzieło, czyli przekazanie przez LC Szczecin Jantar samochodu na rzecz Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci, nastąpił 4-go kwietnia 2014 roku.
Uroczystość przekazania odbyła się w siedzibie Klubu, czyli w Willi West-Ende w Szczecinie.
Gośćmi członkiń LC Szczecin Jantar, byli sponsorzy którzy przyczynili się do zebrania funduszy umożliwiajacych kupno samochodu. Pieniądze zostały zebrane podczas Dorocznego Bursztynowego, już XVI Balu Charytatywnego, zorganizowanego w listopadzie 2013 roku. Każdy z gości który przybył na Bal, biorąc udział w licytacji, kupując fanty, a nawet tylko kupując bilet, przyczynił się do powiększenia sumy, za którą mogłyśmy kupić samochód. Dlatego, chcąc podkreślić wkład sponsorów w pomyślne zakończenie naszego dzieła, zorganizowałyśmy tę niewielką uroczystość przy udziale dziennikarzy Telewizji Szczecin oraz gazet: Kuriera Szczecińskiego, Prestiżu i Trendy.
Wieczór był radosny, pełen wrażeń ale też i wzruszeń, jako że przedstawiciele hospicjum opowiedzieli o swoich podopiecznych. Chore dzieci przebywające we własnych domach, czują się bezpieczniej, ale lekarze, psycholodzy, pielęgniarki i aparatura, muszą do nich dojechać. Po to właśnie potrzebne są samochody. Dlatego dar nasz i naszych sponsorów jest tak cenny.

Ewa Fundament-Karśnicka
Past Prezydent LC Szczecin Jantar