Artykuły

I znów święcimy pierwszy maja!

Ale teraz inaczej - radośnie i spontanicznie i już od 10-ciu lat po europejsku.
W Szczecinie na Jasnych Błoniach pod starymi platanami, zebrał się prawie cały Szczecin. Piękne miejsce i piękna pogoda, sprzyjały spotkaniu szczecinian. Działo sie wiele, do późnego wieczora, ale ja skupię się na wydarzeniu które dotyczy naszego Klubu.
Otóż LC Szczecin Jantar, wystąpił na szerokim forum już po raz drugi jako Ambasadorki Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.
Majówkę Europejską zorganizował Urząd Marszałkowski, po to by zaprezentowac mieszkańcom Szczecina i województwa, przedsięwzięcia i inwestycje zrealizowane  z funduszy europejskich. W alei platanowej, ponad 100  beneficjentów unijnych, pokazywało swoje projekty. Zachodniopomorskie Centrum Onkologiczne to także jedna z inwestycji dofinansowanych przez Europejski Fundusz.
Członkinie LC Szczecin Jantar przez cały dzień  zachęcały do bezpłatnych  badań mammograficznych i pomagały wypełniac formularze. Jantarki dwoiły sie i troiły, dzięki czemu w tym dniu przebadano 81 kobiet, w grupach wiekowych  45-49 lat, 50-69 i 70+. Zbierały też datki na rzecz Centrum, częstując własnymi wypiekami i owocami. Dodatkową zachętą do badań, były atrakcyjne nagrody, przygotowane przez Jantarki". Po zakonczonej akcji , "sierotka" losowała je wśród  przebadanych kobiet...
Majowy dzień chociaż pracowicie spędzony, pełen był pozytywnych i radosnych wrażeń.
Coś w majowym tkwi powietrzu
Co nadzieją się odznacza
Delikatnie, gdzieś tam w głębi
Coś o duszę nam zahacza.


Ewa Karśnicka
Past Prezydent LC Szczecin Jantar