Artykuły

Marsz Różowej Wstążki '2016

W minioną sobotę tj. 15 października 2016 roku o godzinie 12:00 spod budynku TVP Szczecin wyruszył  już po raz 9. Marsz Różowej Wstążki.
Członkinie LC Szczecin Jantar po raz trzeci zaangażowały się we współorganizację tej akcji, wspólnie z Joanną Sawicką-Budziak, Stowarzyszeniem Amazonek "Agata" oraz Zachodniopomorskim Centrum Onkologii. Marsz został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza. Na starcie zaś każdy uczestnik otrzymał prezent w postaci różowej torby, wypełnionej upominkami.
Statystyki są sromotne - rak piersi to najczęstszy powód umieralności kobiet w Polsce. Życie w nieświadomości daje iluzoryczne przeświadczenie, że ta choroba nie dotyczy nas - nic bardziej mylnego! Akcja została zorganizowana po to, aby zachęcać kobiety do badań, aby edukować społeczeństwo, podnosić poziom świadomości i propagować zdrowy tryb życia.
Ku wielkiej radości płci żeńskiej, uczestnikami Marszu byłyśmy nie tylko my - Kobiety. Ogromną siłę i moc otrzymałyśmy od mężczyzn, którzy bardzo licznie zasilili szeregi pochodu. Obecność Klubu Kawalerzystów im. 12 Pułku Ułanów Podolskich ze Szczecina oraz zabytkowego gazika jak i na różowo ubranych pupilów, sprawiły, że ta akcja miała spektakularny wydźwięk wśród społeczności Szczecina.
Na różowo, z uśmiechem na ustach i radosnymi okrzykami, idąc ulicami miasta dotarłyśmy aż do Zamku Książąt Pomorskich. Na jego dziedzińcu był finał i zakończenie tego marszu. W Restauracji "Zamkowa" czekało na wszystkich uczestników mnóstwo atrakcji. Ufundowana przez nas zupa dyniowa pokrzepiła, zaś przepyszny tort rozszedł się w mgnieniu oka. Organizatorzy zadbali nie tylko o ciało, było również wiele atrakcji "dla ducha". Możliwość konsultacji z lekarzami oraz rozmowy z kobietami, które pokonały nowotwór. Były porady dietetyczne i kosmetyczne oraz stoiska dla milusińskich.

Zapraszamy za rok!

Justyna Krochmal-Kluczyńska
Prezydent LC Szczecin Jantar
autor części zdjęć: Przemysław Budziak

załączniki z prasy:
1) oficjalna strona
2) gs24. galeria zdjec
3) radio plus