Artykuły

Jantarki przeciw koronawirusowi

Nasz Lions Club Szczecin Jantar w ramach pomocy w walce z pandemią koronawirusa podjął współpracę z Oddziałem Chorób Zakaźnych, Hepatologii i Transplantacji Wątroby Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny.  

Po szybkich konsultacjach z przedstawicielami Szpitala i ustaleniu najpilniejszych potrzeb podjęłyśmy ekspresową decyzję. W ciągu kilku godzin zagłosowałyśmy e-mailowo i przyjęłyśmy uchwałę Klubu przeznaczając na wsparcie Szpitala 25.000 zł – to co nas mocno cieszy to szybka reakcja każdej z nas - uchwała przeszła jednogłośnie przy 100% frekwencji! Mimo, że nie możemy się spotkać, jesteśmy nadal razem i razem działamy, żeby wspierać potrzebujących naszej pomocy!

W ramach tych pieniędzy zakupiony został kardiomonitor przenośny, 10 sztuk materacy antyodleżynowych i kilka pulsoksymetrów. Docelowo chciałybyśmy kupić ich około 20. Dlatego nadal szukamy możliwości dokupienia tych ostatnich urządzeń - o taki sprzęt jest coraz trudniej na rynku. Będziemy zobowiązane za informację, gdzie pulsoksymetry są jeszcze dostępne, może ktoś z Państwa ma taką wiedzę?

Jesteśmy i pomagamy!

Krystyna Araszkiewicz
Prezydent Klubu kadencji 2019/2020