Dzień Edukacji Leśnej

W porozumieniu z Lasami Państwowymi, a dokładniej Nadleśnictwem Trzebież na prośbę LC Szczecin Jantar został zorganizowany dla Wychowanków Domu Dziecka w Policach - Dzień Edukacji Leśnej. Stąd 9-tego sierpnia 2016 r., we wtorkowe przedpołudnie autobus z dziećmi wyruszył do Zalesia, koło Tanowa.
Spotkania edukacyjne poprowadziła p. Jolanta Michnowicz z Nadleśnictwa Trzebież. Podczas spaceru dzieci miały możliwość zaznajomić się z tematyka przyrodniczo-leśną i zasadami ekologii. Dowiedziały się wiele ciekawostek o grzybach, ptakach oraz sadzeniu w lesie młodych drzew. Przekazana wiedza na pewno pozwoli przybliżyć młodym ludziom znaczenie przyrody w życiu oraz wpłynie na kształtowanie wrażliwości dla środowiska.
Świadomość ekologiczna odgrywa niezwykle istotną rolę w edukacji młodego człowieka. Pozytywne przykłady oraz zachęta do wyboru ekologicznego stylu życia w przyjaźni dla środowiska i w poszanowaniu piękna i walorów przyrody, natury i otaczającego świata.
Zakończenie wycieczki do Zalesia uwieńczone zostało grillem, który przygotowało Nadleśnictwo Trzebież. A jak grill to i nie obyło się bez pieczenia kiełbasek. Każdy z uczestników otrzymał również drobny podarek.

Justyna Krochmal
Prezydent LC Szczecin Jantar