Charter LEO Club Szczecin 2016!

W minioną sobotę szczecińskie Kluby Lions świętowały wielkie wydarzenie! 1 października 2016 roku w Willi West Ende w Szczecinie - siedzibie LC Szczecin Jantar - odbyła się uroczystość charteru Klubu LEO Szczecin 2016.
Kluby LEO skupiają młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, którzy pragną i chcą  poprzez pracę charytatywną pomagać innym.
To wyjątkowe wydarzenie uświetnił swoją obecnością Gubernator Okręgu 121 Polska Radosław Bielicki oraz przedstawiciele Klubów Lions Regionu Północno-Zachodniego, a także rodzice młodych LEO.
Sala została odpowiednio udekorowana flagami Polski, USA i UE, banerami i emblematami ruchu LIONS.  Poczet sztandarowy utworzyli przedstawiciele szczecińskich Klubów Lions. Po odegraniu hymnów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Polski został odczytany Kodeks Etyczny Liona. Następnie przyjęto przyrzeczenie „Członka Klubu Leo” od obecnej na sali młodzieży, wstępującej do ruchu.
W dalszej części uroczystości przemówienie i gratulacje młodzieży LEO złożył Gubernator oraz Prezydent Klubu sponsorującego, tj. LC Szczecin Jantar.
Następnie wręczono  certyfikat potwierdzający przystąpienie do klubu i każdy LEO indywidualnie wpisał się na "Certificate of Organization". Każdy z LEO otrzymał również osobisty certyfikat - Leo Club Szczecin 2016. Przypięto piny z emblematem, świadczące o przynależności do Stowarzyszenia LIONS.
Oczywiście był czas dla prasy i  kilka minut na fotograficzne upamiętnienie tych chwil.
I aby to piękne wydarzenie jeszcze bardziej zapadło w pamięci wszystkich zebranych, spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Był czas na gratulacje dla członków LEO, na rozmowy w kuluarach o przyszłości, planach i pomysłach Klubu oraz na rozmowy z rodzicami i gośćmi, którzy licznie dopisali!
Nie tylko Kluby szczecińskie, ale cała społeczność lioneska cieszy się z tego wielkiego wydarzenia. Gdy młodzi ludzie z zapałem i zaangażowaniem oddają się działaniom na rzecz potrzebujących, stanowi to o zdrowym społeczeństwie, pełnym szacunku oraz empatii dla otaczającego świata."

Justyna Krochmal Kluczyńska
Prezydent LC Szczecin Jantar