Celebration of Peace

Pod powyższym tytułem zorganizowany został w Szczecinie już kolejny konkursu na Plakat Pokoju - edycja ‘2016. Tematyka corocznie nawiązuje do pokoju na świecie, jak i w naszych małych ojczyznach – czyli pokój szeroko rozumiany. Finał konkursu miał miejsce 12.11.2016 roku, o czym już pisaliśmy!
W dniu 09 stycznia 2017 roku w PSP w Mierzynie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz uhonorowanie laureatów. Najmilszy etap każdego takiego wydarzenia. Młodzi twórcy z wielką niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników. Wyczuwało się lekkie ożywienie i podekscytowanie u zebranych młodych artystów. Organizatorki - LC Szczecin Jantar w osobach: Maryli Czernieckiej - przewodniczącej Komisji Plakatu Pokoju oraz prezydent klubu - Justyny Krochmal-Kluczyńskiej z radością uczestniczyły w tym wyjątkowym wydarzeniu. Przywitały zebranych Twórców oraz w kilku słowach podziękowały za zaangażowanie pedagogów i wspaniałe prace, które zostały wykonane przez dzieci.
I wreszcie nastąpił moment najbardziej wyczekiwany - wręczenie nagród i uhonorowanie laureatów, którymi okazali się:
I miejsce - Anna Wysocka, lat 11 - PSP w Mierzynie, tytuł "Kwiaty wolności"
II miejsce - Wiktoria Wójcik, lat 11 - PSP w Mierzynie, tytuł "Szczęśliwy świat"
III miejsce - Klaudia Czech, lat 12 - SP 37 w Szczecinie, tytuł "Zabawa pokoju"

IV miejsce - Amelia Rauch, lat 12 - PSP w Mierzynie, tytuł "Radosne dłonie pokoju"
                    Hanna Sitarek, lat 12 - PSP w Mierzynie, tytuł "Pokój na świecie"
                    Martyna Zielińska, lat 12 - PSP w Mierzynie, tytuł "Zawrzyjmy pokój"
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy osiągnięć, szczególnie że dwie prace ze Szczecina zdobyły na poziomie ogólnopolskim II-gą oraz III-cią pozycje!  Młodym artystom życzymy dalszych sukcesów! Dziękujemy również Nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie młodzieży oraz czuwali nad powstawaniem prac!

Justyna Krochmal-Kluczyńska
Prezydent LC Szczecin Jantar