Zimowy wypoczynek dla Przyjaciół z Polic

Przy współpracy i zaangażowaniu wielu osób i instytucji udało się zorganizować w dniach 10-15 lutego 2017 r. wyjazd na narty dla naszych Przyjaciół z Domu Dziecka w Policach. Aktywnie  włączyli się Leosie z Klub LEO Szczecin, osoby prywatne oraz zaprzyjaźniony klub lioneski - LC Berlin Spree.
Zbieraliśmy odzież zimową i obuwie narciarskie, kompletowaliśmy sprzęt i wyposażenie, pozyskiwaliśmy środki finansowe. Dzięki staraniom Pani Dyrektor z Ośrodka w Policach udało się uzyskać korzystne warunki noclegu w górach i tym samym wypoczynek w Karpaczu został przypieczętowany!
Nasi Milusińscy byli bardzo podekscytowani - dla nich ten wyjazd stanowił pierwsze zetkniecie ze sportami zimowymi, z profesjonalną jazdą na nartach.
„Dzieci były bardzo zadowolone, pokonały własne lęki i ograniczenia i nauczyły się jeździć na nartach. Jedne potrzebowały tylko chwili, aby wyczuć równowagę i koordynację. Inne obligowały więcej cierpliwości i dłuższej nauki; więcej czasu aby poczuć, że na nartach można zjeżdżać i że sprawia to wielką przyjemność.”(z relacji Pani Dyrektor Ośrodka w Policach).
Wytrwałość i zaangażowanie dzieci dały fantastyczne rezultaty. Efekty nauki okazały się nadzwyczajne; wystarczyło kilka lekcji, aby młodzi narciarze uchwycili ogólną ideę jazdy na nartach.W Karpaczu panowała wspaniała, zimowa aura. Uczestnikom dopisywały dobre nastroje każdego dnia, warunki sprzyjały czynnemu wypoczynkowi. Pobyt zorganizowany został w kameralnym pensjonacie, który zapewnił dobre warunki i smaczne wyżywienie. Ośrodek oddalony raptem o około 800 m. od niewielkiego wyciągu,  dawał okazję do parominutowego, przyjemnego spaceru.
Podróż w góry, jak i powrót z Karpacza odbyły się transportem publicznym, oczywiście z kilkoma przesiadkami. Jak przyznała Pani Dyrektor Ośrodka „to także była lekcja życia i to nie tylko dla wychowanków”.

My zaś bardzo cieszymy się, że wspólnymi siłami udało się zorganizować ten wyjazd.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia, za możliwość wypoczynku ale i zdobywania nowych doświadczeń przezdzieci. Naszym milusińskim gratulujemy wspaniałej postawy i odwagi.

Justyna Krochmal-Kluczyńska
Prezydent LC Szczecin Jantar