Zajęcia dogoterapii - podsumowanie

Nasza znajomość ze Stowarzyszeniem Po to Jestem została zawarta na skutek splotu różnych wydarzeń. Z tej relacji powstał nowatorski pomysł zrealizowania zajęć dogoterapii " Młody Trener Psów" przy udziale naszych przyjaciół z Domu Dziecka w Policach. Pierwsze informacje i wrażenia przedstawiłyśmy w styczniu tego roku, kiedy został zrealizowany półmetek warsztatów. Panel zajęć dogoterapii dobiegł właśnie końca, a jego zwieńczeniem było ognisko zorganizowane przez Stowarzyszenie Po To Jestem, z wieloma atrakcjami i obowiązkowym pieczeniem kiełbasek.
Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci uczestniczące w dogoterapii uhonorowane zostały koszulkami "Młody Trener" oraz otrzymały  pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w zajęciach. To był bardzo ważny element tego wydarzenia!
Przedstawiamy podsumowanie Łukasza Skryplonek, który z ramienia Stowarzyszenia Po To Jestem, realizował zajęcia z naszymi Przyjaciółmi z Polic.

„Od listopada 2016 r. do marca 2017 r., dzięki hojności i zaangażowaniu Lions Club Szczecin Jantar,  Członkowie Stowarzyszenie Po To Jestem, mogli zrealizować projekt "Młody Trener Psów", w którym przyszłe psy przewodniki osób niewidomych były szkolone przez dzieci z Domu Dziecka w Policach.
Dzięki zajęciom Uczestnicy mogli nie tylko zrozumieć zachowanie psów ale również w praktyce ćwiczyć umiejętności skutecznej komunikacji, skupienia na zadaniu i kontrolowania emocji. Podczas zajęć nasi młodzi przyjaciele rozwijali różne  umiejętności;  radzenie sobie ze stresem, z własnymi emocjami. Poznawali swoje mocne strony, kształtowali umiejętności wyrażania swoich uczuć i emocji, co wpłynęło na wzmocnienie  poczucie ich własnej wartości.
Była to dla nas wszystkich piękna przygoda i bardzo ważna lekcja. Doświadczenia zdobyte w trakcie realizacji projektu zostanie wykorzystane by realizować podobne zadania na szerszą skalę.
Serdecznie dziękujemy Ci za ciepłe słowa oraz jeszcze raz za zaufanie i powierzenie nam realizacji zajęć."

Łukasz Skryplonek
Prezes Stowarzyszenia „Po To Jestem”

My ze swej strony ogromnie cieszymy się z sukcesów tego nowatorskiego projektu. Zmiany jakie zaszły w Dzieciach są oszałamiające, co potwierdzili i trenerzy i wychowawcy Ośrodka w Policach.
Dla nas samych ogromną wartość dodaną stanowi znajomość ze Stowarzyszeniem Po To Jestem; z cudownymi ludźmi z pasją oraz z fantastycznymi zwierzakami. To wszystko przełożyło się na ciekawy projekt dla naszych przyjaciół z Polic.

Justyna Krochmal Kluczyńska
Prezydent LC Szczecin Jantar kadencji 2016/2017