Nagrody rozdane!

Późnym sobotnim popołudniem 20.05.2017 r. odbyła się gala rozdania nagród X Ogólnopolski Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy dla Młodzieży Niesłyszącej, zorganizowanego przez SOSW dla Dzieci Niesłyszących im. H. Ch. Andersena w Szczecinie.
Do Ośrodka przybyłam wcześniej na zaproszenie pani Bogny Budyłowskiej i tam zostałam oprowadzona po placówce, pokazano mi klasy, i sale gdzie realizowane są zajęcia szkolne i praktyczne.
Final konkursu odbywał się na sali, gdzie zebrali się uczestnicy konkursu (drużyny z całej Polski), sponsorzy oraz goście. Atmosfera spotkania była bardzo ujmująca, dużo ciepłych slow padło pod naszym klubowym adresem i kilkakrotnie dziękowano Jantarkom, wspominano o naszym wsparciu dla Ośrodka. Otrzymałyśmy również podziękowanie, które dumnie prezentujemy.
Podczas spotkania wyświetlono prezentacje z ostatnich 10 lat realizacji konkursu oraz ze zmagań konkursowych tegorocznej edycji. Ta relacja wywarła na mnie ogromne wrażenie. Poziom uczestników był niesamowicie wysoki, zadania bardzo trudne i bez taryfy ulgowej. Determinacja i upór tych młodych ludzi bardzo mi zaimponowały. Udział w tym wydarzeniu był dla mnie wyjątkowym przeżyciem, pełnym emocji i wzruszeń, podziwu dla pokonywania własnych słabości. Z uznaniem oglądałam opis z realizacji konkursowych zadań, o wzajemnej pomocy sobie nawzajem - mimo bycia konkurentami. I co najważniejsze - wszyscy uczestnicy to prawdziwi zwycięscy!

Justyna Krochmal-Kluczyńska
LC Szczecin Jantar