FESTYN z okazji Dnia Dziecka w Policach

Nastroje były pogodne, humory dopisywały i tylko pogoda splatała psikusa, co jednak nie wpłynęło na wszechobecnie panującą radosną atmosferę! W minioną niedzielę tj. 4 czerwca 2017 roku w Ośrodku w Policach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.
Imprezę rozpoczęto od wręczenia podziękowań darczyńcom, sponsorom i przyjaciołom Domu Dziecka. Każdy otrzymał ręcznie wykonane serduszko opatrzone przesłaniem - „Serce za Serce”. Licznie przybyli goście (w tym my – Jantarki), a także przedstawiciele Stowarzyszenia Motocyklowego 'SOKÓŁ' Police zapełnili salę po brzegi, łącznie z miejscami stojącymi.
Nasi młodsi Przyjaciele wspólnie ze starszymi kolegami przygotowali zabawne przedstawienie teatralne. Karol popisał się wokalem, Sara z Pauliną zaprezentowały umiejętności w judo. Zademonstrowano pokaz podnoszenia ciężarów i była możliwość sprawdzenia własnych możliwości. Dzieci chętnie korzystały! Rozstrzygnięto również konkurs "życzliwych zachowań". Oprócz gratulacji i dyplomów były też ciekawe nagrody (miedzy innymi samodzielne wyjście na lody, do kina i do restauracji).
Dyrekcja, pedagodzy, wychowawcy i pracownicy ośrodka mieli okazje zademonstrować swoje talenty wokalne na scenie. W  repertuarze specjalnie wybranym na tę okazję - piosenka Majki Jeżowskiej „A wszystkie dzieci nasze są” - rozbawili zebranych gości.
I wreszcie nastąpił ten przyjemny moment wręczania upominków - moment z utęsknieniem wyczekiwany; bo i kto z nas nie lubi dostawać prezentów???
W drugiej części spotkania zaproszono na ucztę ze smakołykami, przygotowanymi przez Wychowanków i częściowo przez sponsorów. Obowiązkowo, mimo rzęsistego deszczu, królowała kiełbaska z grilla i inne smakołyki, coś chłodnego do picia, wypieki własne oraz inne słodkości.
Dla nas – Jantarek – każda okazja do odwiedzin Małych Przyjaciół z Polic jest świętem. Z przyjemnością spotykamy się z dziećmi i młodzieżą, wspólnie bawimy się i razem spędzamy czas!

Justyna Krochmal – Kluczyńska
LC Szczecin Jantar