Warsztaty śpiewu z seniorkami

"Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi Tato"

"Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi Tato" to niekomercyjny projekt Narodowego Forum Muzyki zainicjowany we Wrocławiu, a obecnie realizowany na terenie całej Polski już od 2010 roku. W ramach projektu realizowane są bezpłatne warsztaty śpiewu.
Jantarki jako uczestniczki jednych z warsztatów postanowiły zaangażować sie w promocje programu na lokalnym rynku. Dzięki naszym staraniom udało sie zainicjować zajęcia śpiewu z Seniorkami ze Stołczyna realizowane przez Państwową Szkole Muzyczna I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie.
Projekt "Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato" w Klubie Stołczyn po Sąsiedzku wystartował w drugi wtorek maja (11.05.2017 r.). Początkowo zamysł realizacji warsztatów śpiewu skierowany był dla rodziców spodziewających się potomstwa oraz rodziców małych dzieci,  w późniejszym czasie program otworzył sie na seniorów- i to był strzał w przysłowiową 10- tkę. Od samego początku okazało sie ze grupa fantastycznie sie rozumie. Atmosfera spotkania była niesamowita - energia i zaangażowanie seniorek wprawiły nas w pozytywne zdumienie.

II panel warsztatów został zrealizowany tydzień później, to jest 18.05.2017.
Panie z klubu Seniora z wielkim zapałem przystąpiły do zajęć, które przebiegły w uroczej atmosferze; pełne radosnych kołysanek i nie tylko, oraz sympatycznych komentarzy uczestniczek. Momentami był wielki ubaw z zasłyszanych żartobliwych uwag!
Zajęcia zostały wzbogacone o element "bum bum rurek", które odmieniły nasze spotkanie i wzbogaciły je o element rytmiczny.
Pani Katarzyna - edukatorka z PSM im. Szeligowskiego, wspaniale przewodzi grupie i moderuje zajęcia. Doskonały kontakt z seniorkami sprawił, ze "uczennice" są zachwycone zajęciami!
A już z tydzień - finał warsztatów śpiewania kołysanek.

Mimo ze nie planowałam z przyjemnością uczestniczę we wszystkich zajęciach i już cieszę sie na kolejne!

Justyna Krochmal- Kluczyńska
LC Szczecin Jantar