Akcje LC Szczecin Jantar w 2013 r.

Życie klubowe zazwyczaj toczy się wolno i spokojnie . Ale nie w Lions Club Szczecin Jantar. U nas bywają takie dni, w  których obfitość zdarzeń nieomal dech zapiera.

Ten gorący czas zaczął się od wizyty w Szczecinie Gubernatora Pawła Cieślińskiego. Spotkanie z gubernatorem rozpoczęłyśmy od wręczenia pani Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej, maszyny „Perkins” przeznaczonej do edukacji dzieci z dysfunkcją wzroku. Odbyło się to w obecności TV Szczecin. Potem  przyjęłyśmy w nasze szeregi  nową członkinię Klubu - Halinę Stanuch.  To było uroczyste i radosne spotkanie, ale też i owocne, ponieważ Gubernator przedstawił nam najnowsze cele i i działania Lionów w Polsce.

Bardzo ważnym dla nas dniem, było mianowanie LC Szczecin Jantar, Ambasadorkami Zachodniopomorskiego Centrum Onkologicznego w Szczecinie. Umowa o współpracy, została podpisana 19 października 2013 r., przez panią dyrektor Centrum Krystynę Pieczyńską i Zofię Daleszyńską – prezydent Klubu. W tym dniu, w Centrum Onkologicznym trwały obchody  Dnia Walki z Rakiem, podpisanie umowy, nastąpiło więc w obecności wielu pacjentów, gości i Telewizji Szczecin.  Dla upamiętnienia tego faktu, posadziłyśmy w parku przyszpitalnym, piękną  magnolię – symbol Szczecina.  Wręczyłyśmy też na ręce pani dyrektor Centrum, kilkadziesiąt książek dla pacjentek szpitala, zbieranych przez nas już od dłuższego czasu.

Następnego dnia przystąpiłyśmy do akcji upiększania naszego miasta, czyli do sadzenia krokusów. Kupiłyśmy 1000 cebulek tych sympatycznych, wiosennych kwiatów i obsadziłyśmy  nimi trawnik przy Willi West Ende, która jest naszą siedzibą. Wprawdzie symbolem Szczecina są magnolie, ale władze miejskie postanowiły obsadzić krokusami, wszystkie większe skwery i trawniki, a my chętnie przyłączyłyśmy się do wprowadzania w czyn tego znakomitego pomysłu.

Kilka dni później, przekazałyśmy dla Oddziału Geriatrii i Przewlekle Chorych w Wojewódzkim Szpitalu Publicznym, dwa wózki inwalidzkie dla pacjentów nie poruszających się samodzielnie. Są to wózki wysoko funkcyjne, jak powiedziała ordynator oddziału - wózki Mercedesy. 

I jeszcze jedno ważne wydarzenie dla nas, członkiń LC Szczecin Jantar. W tym roku obchodzimy XV lecie naszej działalności. Jeden ze szczecińskich prestiżowych magazynów, postanowił napisać o nas duży artykuł  i umieścić na swoich stronach nasze zdjęcia.  Zorganizowano nam profesjonalną sesję zdjęciową w naszej siedzibie, a efekty można będzie obejrzeć w najnowszym, listopadowym wydaniu magazynu „Trendy”.

Poza tym, jesteśmy w trakcie prowadzenia akcji „Operanek” czyli współfinansowania przedstawień operowych dla dzieci ze świetlic środowiskowych i domów dziecka, prowadzimy rozmowy ze Stowarzyszeniem pomocy dla dzieci upośledzonych umysłowo, i przygotowujemy nasz XV-sty  Bursztynowy bal Dobroczynny na który odbędzie się  9-go listopada 2013 r.

Oj dzieje się, dzieje....

Ewa Fundament-Karśnicka
Past Prezydent LC Szczecin Jantar

Pozyskiwanie funduszy na działalność statutową

Źródłem dochodów na działalność Klubu są organizowane imprezy charytatywne (Bursztynowy Bal Charytatywny, spotkania "Kobiety-kobietom", imprezy plenerowe itd.), podczas których odbywają się również zabawy fantowe i licytacje. Znaczące wsparcie finansowe pochodzi także od licznych darczyńców (osób fizycznych i firm), którzy doceniają wagę działań, realizowanych przez członkinie LC Szczecin Jantar.  
Dzięki dobrej ocenie działań Klubu przez społeczność regionu, znaczące wpływy osiągane są także z darowizn 1% podatku od dochodów osobistych.  
Pozyskane środki w całości przeznaczane są na realizację celów prospołecznych. Koszty administracyjne funkcjonowania Klubu pokrywane są ze składek członkiń, które nierzadko występują też w roli sponsorów.