Marsz RÓŻOWEJ WSTĄŻKI

W sobotę 15 października 2016 roku w Szczecinie odbędzie się XI Marsz Różowej Wstążki, objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Celem tej akcji jest upowszechnianie profilaktyki raka piersi oraz zachęcanie do regularnego poddawania się badaniom, a także podniesienie poziomu wiedzy mieszkańców miasta na temat chorób nowotworowych i możliwości im zapobiegania. Współorganizatorami akcji są: Zachodniopomorskie Centrum Onkologii, Stowarzyszenie Lions Club Szczecin Jantar, Kuźnia Sukcesu oraz Stowarzyszenie Amazonek Agata.

Marsz Różowej Wstążki rozpocznie się o godz. 12:00 i wyruszy spod budynku TVP Szczecin na ul. Niedziałkowskiego 24 a.

Następnie przejdzie ulicami: Niedziałkowskiego – Aleja  Jana Pawła II – Plac Grunwaldzki – Aleja Jana Pawła II – Plac Lotników – Plac Żołnierza – Aleja Kwiatowa – Korsarzy – Zamek Książąt Pomorskich.

Tam na wszystkich przybyłych czekać będzie gorący poczęstunek, słodkości oraz wiele atrakcji, nagród, upominków i niespodzianek. Wśród uczestników marszu rozstrzygnięty zostanie konkurs na najciekawszą różową kreację oraz konkurs na nietuzinkowy transparent promujący profilaktykę zdrowia.

Na tym nie koniec atrakcji, bowiem uczestnicy marszu będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań - pomiaru ciśnienia tętniczego, sprawdzenia wskaźnika BMI oraz konsultacji z dietetykiem.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby na Marsz wybrać się z całą rodziną – mile widziane dzieci. Promowanie dobrych nawyków u naszych Milusińskich zaprocentuje w przyszłości zdrowszym społeczeństwem. Również dla najmłodszych uczestników przewidujemy niespodzianki!

Jednocześnie przypominamy, że kobiety w wieku 50 do 69 lat mogą wykonać badania mammograficzne w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie przy ul. Strzałowskiej 22 (budynek nr 8 – Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi, Zakład Diagnostyki Obrazowej). Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00 oraz w soboty w godzinach 9:00 - 13:00.

Badania są bezpłatne, nie wymagają skierowania i wcześniejszej rejestracji. Prosimy pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty oraz wyniki i zdjęcia z ostatnio wykonywanych badań. Badania profilaktyczne wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.marszrozowejwstazki.pl