XVIII Bal Bursztynowy

Audentes Fortuna Juvat -  Śmiałym los sprzyja
Vergilius

Los nam sprzyjał i tym razem. I to już po raz XVIII-sty.
Dlaczego mówimy o sprzyjającym losie? Otóż dlatego, że tegoroczny jesienny Bal Dobroczynny, odbywał się w nowo otwartym Hotelu Dana, a nasz Klub i nasi goście byli pierwszymi, którzy przekroczyli progi tego hotelu. Nie wiedziałyśmy jak tam będzie: czy sala spełni nasze potrzeby, czy jedzenie będzie dobre, jaka będzie obsługa. Śmiałym jednak los sprzyja.
Ale ad rem.....
W sobotę 21 listopada 2015 roku, członkinie Lions Club Szczecin Jantar zorganizowały XVIII-sty Bursztynowy Bal Dobroczynny. Tym razem naszym beneficjentem była Fundacja „Mam marzenie”. Chore dzieci, często nieuleczalnie, spisały swoje marzenia, a my postanowiłyśmy spełnić je, oczywiście w miarę naszych możliwości finansowych.
Zgromadziłyśmy bardzo dużo cennych fantów, które sprzedawałyśmy podczas balu. Miałyśmy też obrazy i lot skywaterem nad Szczecinem z przeznaczeniem na licytację, podarunek wart 12000 zł, a wylicytowany za 7000 zł i 9000 zł - wpłatę z Deutche Bank, którą otrzymałyśmy dzięki naszej członkini Beacie Walków.
Przybyło 120 osób, w tym wiele po raz pierwszy, ale i nasi wierni, stali bywalcy nie zawiedli. Było miło, radośnie i podniośle, bo coś, co robi się dla chorych dzieci, zawsze uskrzydla. Sprzedałyśmy wszystkie fanty, obrazy i podarunki, dzięki czemu wiele dzieci będziemy mogły uszczęśliwić.
Zebrałyśmy ponad 30.000 zł, a ponadto kilkoro gości, postanowiło za własne pieniądze kupić dzieciom to, o czym marzą. Już dziś wiemy, że dziewczynka której marzeniem było spotkać Beatę Tadlę, była z mamą w Warszawie i w studio TV, gdzie spotkała się ze swoją ulubioną prezenterką.
Jeden z naszych gości postanowił choremu chłopcu zrealizować marzenie i kupić mu najnowszej generacji laptop, ponadto małemu chłopczykowi kupić domowy plac zabaw, a dwie młode siostry z Berlina chcą ufundować 5-ciolatkowi pobyt w Berlińskim Legolandzie. To naprawdę wspaniałe wiadomości.
Całość wieczoru umilały występy Teatru Rozrywki "Feme", do tańca grał zespół „Szpak” a prowadził bal Dariusz Baranik – prezenter TVP ze Szczecina. Oczywiście nie zabrakło też kamery, która to wszystko uwieczniła.

I jak tu nie mówić o sprzyjaniu losu?

Ewa Fundament-Karśnicka

zdjęcia: Ewa Nieżychowska i Włodzimierz Piątek