XXIII Bal Dobroczynny

Bursztynowy  Bal Dobroczynny LC Szczecin Jantar, po trzech latach „niebytu” znów stał się faktem i co ważne  wielkim naszym sukcesem.

W nowoczesnych i przestronnych salach Hotelu Courtyard by Mariott City, 14-go maja 2022 roku zgromadziło się aż 155 Gości – naszych stałych bywalców, a także wielu nowych przyjaciół i znajomych.

Gośćmi XXIII-go Balu Bursztynowego byli także szczecińscy i niemieccy Lioni, był też I Wicegubernator Okręgu 121 Polska i oczywiście tegoroczni beneficjenci.

My „Jantarki” jak zwykle eleganckie i uśmiechnięte, witałyśmy Gości i informowałyśmy jakie kolejne atrakcje na nich czekają.

W holu na dwóch ściankach - „lionsowej" i w tym roku „nowojorskiej” - goście  mieli robione zdjęcia. Każdy nasz Bal ma bowiem jakiś „life motyw”, a tegoroczny odbywał się pod hasłem „New York, New York”, stąd więc pomysł na ściankę z widokiem Nowego Jorku.  W foyer oraz w Sali Balowej można było oglądać tegoroczne „fanty” przeznaczone na licytacje i raczyć się wybornym winem.

Bal prowadzili znani szczecińscy dziennikarze  Joanna Osińska I Dariusz Baranik, którzy w profesjonalny ,wręcz mistrzowski sposób poprowadzili wieczór.  Gwiazdą wieczoru była piękna aktorka szczecińska  Sylwia Różycka, która swoim mocnym, wspaniałym  głosem ,przeniosła wszystkich w świat nowojorskich klimatów muzycznych. Do tańca grał znakomity szczeciński zespół „Swing Lovers” który amerykańskimi standardami muzycznymi porwał  gości balowych na parkiet od pierwszych rytmów.

Przez cały wieczór oprócz tańców i występów trwały też licytacje. Wspaniałe  obrazy znakomitych malarzy – Jarosława Eysymonta, Erazma Kalwaryjskiego i Marioli Landowskiej oraz wystawa obrazów Marcina Laszczaka z galerii Moniki Krupowicz, wzbudziły ogromne zainteresowanie naszych Gości.  Licytacje prowadziły i z ogromnym znawstwem i pasją opowiadały o obrazach i ich twórcach,  mecenaski  sztuki - Elżbieta Mamos i Monika Krupowicz.

Wszystkie podarunki od naszych nieocenionych Sponsorów zostały sprzedane i co ważne dzięki prowadzącym licytacje czyli Joannie i Darkowi, uzyskały baaardzo wysokie ceny.

To wszystko bardzo wzbogaciło nasze konto charytatywne, z którego w tym roku chcemy kupić sprzęt do prowadzenia rehabilitacji chorych z niewydolnością oddechową, przebywających na oddziałach pulmonologicznych. Naszym beneficjentem jest  Specjalistyczny Szpital w Zdunowie, który przeznaczy podarowane pieniądzem na kupno koncentratorów tlenu, rotorów rehabilitacyjnych, chodzików, urządzeń do drenażu płuc i wielu innych potrzebnych do rehabilitacji sprzętów.

Dziękujemy z całego serca naszym wszystkim sponsorom, przyjaciołom i Gościom obecnym na Balu, którzy chętnie brali udział w licytacjach i loterii. Dziękujemy również zespołowi „Swing Lovers”, Sylwii Różyckiej, Joannie Osińskiej i Dariuszowi Baranikowi, mecenasom sztuki Paniom Elżbiecie Mamos i Monice Krupowicz oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego Wydarzenia.

To był udany i wspaniały XXIII Dobroczynny Bal Bursztynowy. Dziękujemy!

Ewa Fundament-Karśnicka
LC Szczecin Jantar