Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » AMAT VICTORIA CURAM - nie ma zwycięstwa bez trudu
Alteri Vivas Oportet, Si Tibi Vis Vivere ! Trzeba żyć dla innych, jeśli chcemy żyć dla siebie.   Tak pięknie powiedział kiedyś Seneca, a my czyli Jantarki, przejęte tymi słowami, tak... więcej
23/11/2019
W Polsce Dzień Kobiet jest utożsamiany z ideologią PRL-u, ale tak naprawdę Międzynarodowy Dzień Kobiet jest uczczeniem sufrażystek, walczących o równouprawnienie kobiet. Początki tego... więcej
02/03/2019
BELLA  ITALIA -  to słowa, które już same w sobie brzmią przyjemnie, ciepło i radośnie. Nie dlatego jednak wybrałyśmy te dwa włoskie słówka na motto naszego tegorocznego Balu Dobroczynnego.... więcej
17/11/2018
W tym roku 25 listopada członkinie LC Szczecin Jantar świętowały XX bal i XIX-lecie istnienia Klubu. W pięknych salach Hotelu Radisson Blu w Szczecinie zebrało się ponad 100 osób, które odpowiedziały... więcej
25/11/2017
"Kobiety  Kobietom" to cykliczna impreza, od wielu lat organizowana przez członkinie LC Szczecin Jantar. 11 marca 2017 roku tuż przed godziną 17:00 Restauracja „Zamkowa” na Zamku Książąt... więcej
11/03/2017
XIX Bal Dobroczynny LC Szczecin Jantar był towarzyskim i charytatywnym wydarzeniem tegorocznej jesieni w Szczecinie, a być może nawet całego roku! W Hotelu Radisson Blu bawili się goście ze Szczecina,... więcej
05/11/2016
„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” Tak powiedział już w XVI wieku francuski historyk Pierre de Brantome. Dzień Kobiet to w rzeczywistości Święto Kwiatów, święto na cześć upamiętnienia... więcej
04/03/2016
Audentes Fortuna Juvat -  Śmiałym los sprzyja Vergilius Los nam sprzyjał i tym razem. I to już po raz XVIII-sty. Dlaczego mówimy o sprzyjającym losie? Otóż dlatego, że tegoroczny jesienny... więcej
21/11/2015
Tegoroczny Bal, jak żaden inny dotąd, już od momentu podjęcia przez nas decyzji kiedy i gdzie będzie się odbywał, dostarczył nam wielu emocji i stresów. Najpierw musiałyśmy zmienić termin balu - miał... więcej
15/11/2014
"Kobieta nie zawsze wie co chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiagnie". Jean Paul Sartre "Kobiety - kobietom" - to hasło przyświeca już od 10 lat imprezie organizowanej przez LC Szczecin... więcej
08/03/2014
Lions Club Szczecin Jantar powstał w 1998 roku jesienią. Swą działalność rozpoczął od wspaniałego Bursztynowego Balu Dobroczynnego który odbył się w salach Zamku Książąt Pomorskich. Od tego czasu,... więcej
09/11/2013
Lions Club Szczecin Jantar jak co roku zorganizował Dzień  Kobiet pod hasłem „Kobiety- kobietom”. W tym roku zbierałyśmy pieniądze dla oddziału geriatrycznego  Samodzielnego Publicznego... więcej
08/03/2013
Patriam amamus non quia magna est, sed quia nostra - czyli: Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka, ale dlatego, że nasza. Nic więc dziwnego, że temat przewodni tegorocznego,... więcej
27/10/2012
Portret kobiety ...Oczy ma, jeśli trzeba, raz modre, raz szare Czarne, wesołe, bez powodu pełne łez ...Naiwna, ale najlepiej doradzi, Słaba, ale udźwignie. Nie ma głowy na karku, to będzie ją... więcej
09/03/2012
To łacińskie powiedzenie najdoskonalej oddaje klimat tegorocznego Balu Bursztynowego. W jego przygotowanie bowiem nasz Klub włożył ogrom pracy, ale było warto, ponieważ efekt był znakomity.  LC... więcej
26/11/2011
Powszechnie mówi się, że BAL to przeżytek. Mówi się że ludzie nie chcą chodzić na bale, że wszystko już było, że nikogo nie interesuje ten rodzaj zabawy. My, czyli LIONS CLUB SZCZECIN... więcej
05/02/2011
7-go marca 2010 r. w salach Szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich, Lions Club Szczecin Jantar zorganizował "Dzień Kobiet". Impreza została zorganizowana w celu zebrania funduszy na... więcej
07/03/2010
Polskie Kluby Lions zorganizowały setki balow charytatywnych: wspaniałych i skromnych, udanych i mniej interesujących, z udziałem gwiazd i bez nich, no i co najważniejsze- bardziej lub mniej... więcej
24/10/2009
Rozmowa z Marią Szabłowską i Krzysztofem Szewczykiem, twórcami programu Wideoteka Dorosłego Człowieka, którzy w listopadzie 2008 roku prowadzili Bal Charytatywny LC Szczecin... więcej
22/11/2008
Lions Club “Jantar” ze Szczecina składający się z 28 pań, istnieje już 10 lat. Działalność tego klubu to wiele wspaniałych akcji charytatywnych, z których najważniejszą jest doroczny bal... więcej
13/01/2007
Cykl imprez rozpoczęło 13 czerwca 2005 r. „Lato” spektaklem Polskiego Teatru Tańca Ewy Wycichowskiej pt. „szparagiejem...”, „Jesień” i „Zima” wplotły się 19 listopada 2005 r. w nasz doroczny, ósmy już... więcej
03/06/2006

AMAT VICTORIA CURAM - nie ma zwycięstwa bez trudu

To łacińskie powiedzenie najdoskonalej oddaje klimat tegorocznego Balu Bursztynowego. W jego przygotowanie bowiem nasz Klub włożył ogrom pracy, ale było warto, ponieważ efekt był znakomity. 
LC Szczecin Jantar zorganizował 26–go listopada 2011 r., w reprezentacyjnych salach szczecińskiego Hotelu Radisson Blu, XIV już Charytatywny Bal Bursztynowy. Jego mottem była Polska Prezydencja w Unii Europejskiej, dlatego też członkinie Klubu, przybrane w białe i czerwone szale, przywitały zgromadzonych gości polonezem.
No i zaczął się Bal. Było wspaniałe jedzenie, znakomity zespół Swing Lovers i mnóstwo świetnych, wręcz można powiedzieć ekskluzywnych fantów. Sprzedałyśmy wszystko co ofiarowali nam szlachetni sponsorzy.
Głównym sponsorem był Deutsche Bank który ofiarował nam pieniądze. Na licytację zaś wystawiłyśmy cenne rzeźby wykonane przez szczecińską rzeźbiarkę Leonię Chmielnik, 2 kryształowe żyrandole, ogromne kryształowe lustro, piękne obrusy i narzuty, obrazy, gliniane anioły i całe mnóstwo drobniejszych fantów, które poszły po 200 zł za sztukę.
Największe emocje wywołała ufundowana prze euro posła Bogusława Liberadzkiego, 3-dniowa wycieczka do Brukseli.
Bal uświetnił recital Katarzyny Jamróz. Stworzyła ona ciepłą i miłą atmosferę i jednocześnie porwała do wspólnego śpiewania i tańców.
Szczeciński aktor Mateusz Kostrzyński prowadził Bal i licytacje. On także przyczynił się do tego, że XIV Bal Bursztynowy pozostanie w pamięci naszych gości jako wspaniała, roztańczona i pełna atrakcji zabawa.
Zebrane na tegorocznym Balu Bursztynowym pieniądze Lions Club Szczecin Jantar przeznaczył na wsparcie Stowarzyszenia „Bratek” z Barlinka, czyli na pomoc upośledzonym dzieciom.
Relację z Balu rozpoczęłam łacińską sentencją i takąż zakończę: Beneficia non abstruduntur - czyli dobrodziejstw nie ukrywa się.
Nie ukrywamy więc, że jesteśmy dumne, że tyle osób – sponsorów i gości - przyczyniło się do wsparcia chorych dzieci, ale jesteśmy też dumne z naszej pracy i jej efektów.

Ewa Fundament-Karśnicka 
Past Prezydent LC Szczecin Jantar