Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » XXII Bal Dobroczynny
Alteri Vivas Oportet, Si Tibi Vis Vivere ! Trzeba żyć dla innych, jeśli chcemy żyć dla siebie.   Tak pięknie powiedział kiedyś Seneca, a my czyli Jantarki, przejęte tymi słowami, tak... więcej
23/11/2019
W Polsce Dzień Kobiet jest utożsamiany z ideologią PRL-u, ale tak naprawdę Międzynarodowy Dzień Kobiet jest uczczeniem sufrażystek, walczących o równouprawnienie kobiet. Początki tego... więcej
02/03/2019
BELLA  ITALIA -  to słowa, które już same w sobie brzmią przyjemnie, ciepło i radośnie. Nie dlatego jednak wybrałyśmy te dwa włoskie słówka na motto naszego tegorocznego Balu Dobroczynnego.... więcej
17/11/2018
W tym roku 25 listopada członkinie LC Szczecin Jantar świętowały XX bal i XIX-lecie istnienia Klubu. W pięknych salach Hotelu Radisson Blu w Szczecinie zebrało się ponad 100 osób, które odpowiedziały... więcej
25/11/2017
"Kobiety  Kobietom" to cykliczna impreza, od wielu lat organizowana przez członkinie LC Szczecin Jantar. 11 marca 2017 roku tuż przed godziną 17:00 Restauracja „Zamkowa” na Zamku Książąt... więcej
11/03/2017
XIX Bal Dobroczynny LC Szczecin Jantar był towarzyskim i charytatywnym wydarzeniem tegorocznej jesieni w Szczecinie, a być może nawet całego roku! W Hotelu Radisson Blu bawili się goście ze Szczecina,... więcej
05/11/2016
„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” Tak powiedział już w XVI wieku francuski historyk Pierre de Brantome. Dzień Kobiet to w rzeczywistości Święto Kwiatów, święto na cześć upamiętnienia... więcej
04/03/2016
Audentes Fortuna Juvat -  Śmiałym los sprzyja Vergilius Los nam sprzyjał i tym razem. I to już po raz XVIII-sty. Dlaczego mówimy o sprzyjającym losie? Otóż dlatego, że tegoroczny jesienny... więcej
21/11/2015
Tegoroczny Bal, jak żaden inny dotąd, już od momentu podjęcia przez nas decyzji kiedy i gdzie będzie się odbywał, dostarczył nam wielu emocji i stresów. Najpierw musiałyśmy zmienić termin balu - miał... więcej
15/11/2014
"Kobieta nie zawsze wie co chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiagnie". Jean Paul Sartre "Kobiety - kobietom" - to hasło przyświeca już od 10 lat imprezie organizowanej przez LC Szczecin... więcej
08/03/2014
Lions Club Szczecin Jantar powstał w 1998 roku jesienią. Swą działalność rozpoczął od wspaniałego Bursztynowego Balu Dobroczynnego który odbył się w salach Zamku Książąt Pomorskich. Od tego czasu,... więcej
09/11/2013
Lions Club Szczecin Jantar jak co roku zorganizował Dzień  Kobiet pod hasłem „Kobiety- kobietom”. W tym roku zbierałyśmy pieniądze dla oddziału geriatrycznego  Samodzielnego Publicznego... więcej
08/03/2013
Patriam amamus non quia magna est, sed quia nostra - czyli: Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka, ale dlatego, że nasza. Nic więc dziwnego, że temat przewodni tegorocznego,... więcej
27/10/2012
Portret kobiety ...Oczy ma, jeśli trzeba, raz modre, raz szare Czarne, wesołe, bez powodu pełne łez ...Naiwna, ale najlepiej doradzi, Słaba, ale udźwignie. Nie ma głowy na karku, to będzie ją... więcej
09/03/2012
To łacińskie powiedzenie najdoskonalej oddaje klimat tegorocznego Balu Bursztynowego. W jego przygotowanie bowiem nasz Klub włożył ogrom pracy, ale było warto, ponieważ efekt był znakomity.  LC... więcej
26/11/2011
Powszechnie mówi się, że BAL to przeżytek. Mówi się że ludzie nie chcą chodzić na bale, że wszystko już było, że nikogo nie interesuje ten rodzaj zabawy. My, czyli LIONS CLUB SZCZECIN... więcej
05/02/2011
7-go marca 2010 r. w salach Szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich, Lions Club Szczecin Jantar zorganizował "Dzień Kobiet". Impreza została zorganizowana w celu zebrania funduszy na... więcej
07/03/2010
Polskie Kluby Lions zorganizowały setki balow charytatywnych: wspaniałych i skromnych, udanych i mniej interesujących, z udziałem gwiazd i bez nich, no i co najważniejsze- bardziej lub mniej... więcej
24/10/2009
Rozmowa z Marią Szabłowską i Krzysztofem Szewczykiem, twórcami programu Wideoteka Dorosłego Człowieka, którzy w listopadzie 2008 roku prowadzili Bal Charytatywny LC Szczecin... więcej
22/11/2008
Lions Club “Jantar” ze Szczecina składający się z 28 pań, istnieje już 10 lat. Działalność tego klubu to wiele wspaniałych akcji charytatywnych, z których najważniejszą jest doroczny bal... więcej
13/01/2007
Cykl imprez rozpoczęło 13 czerwca 2005 r. „Lato” spektaklem Polskiego Teatru Tańca Ewy Wycichowskiej pt. „szparagiejem...”, „Jesień” i „Zima” wplotły się 19 listopada 2005 r. w nasz doroczny, ósmy już... więcej
03/06/2006

XXII Bal Dobroczynny

Alteri Vivas Oportet, Si Tibi Vis Vivere !
Trzeba żyć dla innych, jeśli chcemy żyć dla siebie.
 
Tak pięknie powiedział kiedyś Seneca, a my czyli Jantarki, przejęte tymi słowami, tak właśnie żyjemy i tak działamy. I działamy już 22 lata, bo takie słowa są także potwierdzeniem idei lionizmu.
Nasze działania przynoszące nam najwięcej pieniędzy , to oczywiście organizacja Balu Dobroczynnego. W tym roku pod przewodnictwem naszej prezydent Krystyny Araszkiewicz, postanowiłyśmy po raz drugi zorganizować Bal Bursztynowy pod hasłem „ Kocham Szczecin”.
Jak postanowiłyśmy, tak zrobiłyśmy !
Każdy kto zna nasze miasto, wie że najbardziej znanym miejscem są Jasne Błonia ukwiecone krokusami. I ten właśnie element, był wszechobecny w tegorocznym balowym wystroju. Taką zrobiłyśmy ściankę na której tle fotografowali się nasi goście, a nasz Lionsowy kalendarz na 2020 rok, pełen był krokusowych zdjęć.
Ale najważniejszy był cel, na który chciałyśmy przeznaczyć pieniądze zebrane na Balu.
Wybrałyśmy pomoc finansową dla „Ligi Superbohaterów”, czyli dla młodych ludzi przebranych w stroje z gwiezdnych wojen, odwiedzających dzieci w szpitalach onkologicznych w całej Polsce. Dzięki naszym niezawodnym, wspaniałym sponsorom, od których otrzymałyśmy zarówno wsparcie finansowe jak i fantastyczne fanty, zebrałyśmy naprawdę niezłą sumę. „Liga Superbohaterów" została dofinansowana kwotą 30.000 zł, a nam zostało jeszcze sporo
pieniędzy na dalsze działania.
A teraz trzeba jeszcze opowiedzieć o atrakcjach Bursztynowego Balu Dobroczynnego. Gwiazdą wieczoru była znana szczecińska wokalistka Jona Ardyn. Śpiewała cudnie, znane standardy jazzowe.
Fanty, czyli przede wszystkim kilka pięknych obrazów, a także biżuteria, vouchery, piękne obrusy, drogie alkohole, ręcznie szyta elegancka odzież i wiele, wiele innych ,zostały sprzedane za znacznie większe sumy niż je wystawiłyśmy. To naprawdę był sukces finansowy!
A nasi goście to nie tylko miejscowi Lioni i liczni znajomi, ale także Lioni z Klubów niemieckich i po raz pierwszy dwie przedstawicielki Klubu Lions z Wilna. 
Wszyscy bawili się wspaniale, jedzenie jak zawsze było bardzo dobre, o 24 -tej wjechał olbrzymi tort z naszym logo, a tańce trwały do białego rana.
Jantarki prawie w pełnym składzie, dwoiły się i troiły aby wszystko wyszło dobrze!
I wyszło wspaniale jak zawsze.
Bo kto jak nie my, potrafi zorganizować BAL na 150 osób, dobrze się bawić i zebrać naprawdę duże pieniądze.!!!!!
Żyjemy dla innych a więc żyjemy też dla siebie.
LIONS CLUB SZCZECIN JANTAR !!!!!!!!!!!
 
Ewa Fundament-Karśnicka
LC Szczecin Jantar
foto: Igor Skawiński