Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » XXI Bursztynowy Bal Dobroczynny
Alteri Vivas Oportet, Si Tibi Vis Vivere ! Trzeba żyć dla innych, jeśli chcemy żyć dla siebie.   Tak pięknie powiedział kiedyś Seneca, a my czyli Jantarki, przejęte tymi słowami, tak... więcej
23/11/2019
W Polsce Dzień Kobiet jest utożsamiany z ideologią PRL-u, ale tak naprawdę Międzynarodowy Dzień Kobiet jest uczczeniem sufrażystek, walczących o równouprawnienie kobiet. Początki tego... więcej
02/03/2019
BELLA  ITALIA -  to słowa, które już same w sobie brzmią przyjemnie, ciepło i radośnie. Nie dlatego jednak wybrałyśmy te dwa włoskie słówka na motto naszego tegorocznego Balu Dobroczynnego.... więcej
17/11/2018
W tym roku 25 listopada członkinie LC Szczecin Jantar świętowały XX bal i XIX-lecie istnienia Klubu. W pięknych salach Hotelu Radisson Blu w Szczecinie zebrało się ponad 100 osób, które odpowiedziały... więcej
25/11/2017
"Kobiety  Kobietom" to cykliczna impreza, od wielu lat organizowana przez członkinie LC Szczecin Jantar. 11 marca 2017 roku tuż przed godziną 17:00 Restauracja „Zamkowa” na Zamku Książąt... więcej
11/03/2017
XIX Bal Dobroczynny LC Szczecin Jantar był towarzyskim i charytatywnym wydarzeniem tegorocznej jesieni w Szczecinie, a być może nawet całego roku! W Hotelu Radisson Blu bawili się goście ze Szczecina,... więcej
05/11/2016
„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” Tak powiedział już w XVI wieku francuski historyk Pierre de Brantome. Dzień Kobiet to w rzeczywistości Święto Kwiatów, święto na cześć upamiętnienia... więcej
04/03/2016
Audentes Fortuna Juvat -  Śmiałym los sprzyja Vergilius Los nam sprzyjał i tym razem. I to już po raz XVIII-sty. Dlaczego mówimy o sprzyjającym losie? Otóż dlatego, że tegoroczny jesienny... więcej
21/11/2015
Tegoroczny Bal, jak żaden inny dotąd, już od momentu podjęcia przez nas decyzji kiedy i gdzie będzie się odbywał, dostarczył nam wielu emocji i stresów. Najpierw musiałyśmy zmienić termin balu - miał... więcej
15/11/2014
"Kobieta nie zawsze wie co chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiagnie". Jean Paul Sartre "Kobiety - kobietom" - to hasło przyświeca już od 10 lat imprezie organizowanej przez LC Szczecin... więcej
08/03/2014
Lions Club Szczecin Jantar powstał w 1998 roku jesienią. Swą działalność rozpoczął od wspaniałego Bursztynowego Balu Dobroczynnego który odbył się w salach Zamku Książąt Pomorskich. Od tego czasu,... więcej
09/11/2013
Lions Club Szczecin Jantar jak co roku zorganizował Dzień  Kobiet pod hasłem „Kobiety- kobietom”. W tym roku zbierałyśmy pieniądze dla oddziału geriatrycznego  Samodzielnego Publicznego... więcej
08/03/2013
Patriam amamus non quia magna est, sed quia nostra - czyli: Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka, ale dlatego, że nasza. Nic więc dziwnego, że temat przewodni tegorocznego,... więcej
27/10/2012
Portret kobiety ...Oczy ma, jeśli trzeba, raz modre, raz szare Czarne, wesołe, bez powodu pełne łez ...Naiwna, ale najlepiej doradzi, Słaba, ale udźwignie. Nie ma głowy na karku, to będzie ją... więcej
09/03/2012
To łacińskie powiedzenie najdoskonalej oddaje klimat tegorocznego Balu Bursztynowego. W jego przygotowanie bowiem nasz Klub włożył ogrom pracy, ale było warto, ponieważ efekt był znakomity.  LC... więcej
26/11/2011
Powszechnie mówi się, że BAL to przeżytek. Mówi się że ludzie nie chcą chodzić na bale, że wszystko już było, że nikogo nie interesuje ten rodzaj zabawy. My, czyli LIONS CLUB SZCZECIN... więcej
05/02/2011
7-go marca 2010 r. w salach Szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich, Lions Club Szczecin Jantar zorganizował "Dzień Kobiet". Impreza została zorganizowana w celu zebrania funduszy na... więcej
07/03/2010
Polskie Kluby Lions zorganizowały setki balow charytatywnych: wspaniałych i skromnych, udanych i mniej interesujących, z udziałem gwiazd i bez nich, no i co najważniejsze- bardziej lub mniej... więcej
24/10/2009
Rozmowa z Marią Szabłowską i Krzysztofem Szewczykiem, twórcami programu Wideoteka Dorosłego Człowieka, którzy w listopadzie 2008 roku prowadzili Bal Charytatywny LC Szczecin... więcej
22/11/2008
Lions Club “Jantar” ze Szczecina składający się z 28 pań, istnieje już 10 lat. Działalność tego klubu to wiele wspaniałych akcji charytatywnych, z których najważniejszą jest doroczny bal... więcej
13/01/2007
Cykl imprez rozpoczęło 13 czerwca 2005 r. „Lato” spektaklem Polskiego Teatru Tańca Ewy Wycichowskiej pt. „szparagiejem...”, „Jesień” i „Zima” wplotły się 19 listopada 2005 r. w nasz doroczny, ósmy już... więcej
03/06/2006

XXI Bursztynowy Bal Dobroczynny

BELLA  ITALIA -  to słowa, które już same w sobie brzmią przyjemnie, ciepło i radośnie.
Nie dlatego jednak wybrałyśmy te dwa włoskie słówka na motto naszego tegorocznego Balu Dobroczynnego. Złożyło się na to wiele okoliczności, a przede wszystkim chyba to, że ubiegłoroczny bal był francuski, więc czemu w tym roku nie zrobić balu włoskiego?
No i tak to się zaczęło.
Znalazłyśmy już w lutym profesjonalnego artystę, który wraz ze swoim zespołem muzycznym, zgodził się wystąpić podczas wieczoru. Był nim Nicola Palladini, Włoch mieszkający od kilku lat w Polsce i koncertujący w wielu polskich miastach. I to był świetny początek.
W Szczecinie mamy Konsula Honorowego Republiki Włoskiej - pana Angelo Rellę i on także zgodził się na współpracę z naszym Klubem. A potem… lawina ruszyła.
XXI Bursztynowy Bal, który miał również uświetnić 20-lecie istnienia naszego Klubu LC Szczecin Jantar, odbył się 17-go listopada w salach Hotelu Radisson Blu w Szczecinie.
Przybyło na niego 150 gości, w tym 22 osoby z włoskiego Lions Clubu Palo Del Colle Auricarro z Bari, oraz kilkanaście osób z dwóch berlińskich Klubów: LC Pariser Platz i Berlin Spree.
Gościem XXI Bursztynowego Balu Dobroczynnego była też Ewa Hełka - Gubernator Okręgu 121 Polska, no i oczywiście znajomi „Jantarek”, którzy wyjątkowo licznie reprezentowali różne środowiska szczecińskie.
Włoscy goście poznani za sprawą Konsula Angelo Relli, przyjechali do Szczecina na trzy dni przed balem. Spędziliśmy te dni poznając się, wymieniając doświadczenia i poszukując wspólnych obszarów działania. To była ciężka próba dla naszego Klubu, a zwłaszcza dla naszej prezydent Haliny Stanuch, która organizowała nie tylko Bal, ale także wycieczkę po mieście, uroczystą kolację, warsztaty zarządów klubów, a także wiele innych atrakcji. Był to wyjątkowo aktywny i owocny czas, a drugiego dnia włoskiej wizyty podpisano list intencyjny o dalszej współpracy obu klubów.
Ale wróćmy do sali balowej, pięknie przystrojonej i pełnej drogocennych fantów.
Dzięki niezawodnym sponsorom - tym od dawna zaprzyjaźnionym i tym nowym - dostałyśmy fantastyczne fanty na licytacje. Obrazy, biżuterię, vouchery na naukę języków obcych, pobyty w ośrodkach wypoczynkowych, unikatowe i drogocenne obrusy, wyjątkowo nowoczesne choinki i wiele, wiele innych upominków. Licytacje tych wspaniałych prezentów spowodowały, że zebrałyśmy niemałą sumę, bo prawie 60 tysięcy złotych. Zebrane fundusze posłużą na wyposażenie Sali Terapii Zajęciowej dla Seniorów jedynego oddziału geriatrycznego w naszym województwie w szpitalu przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie. Dziękujemy za to: naszym wszystkim sponsorom, gościom, którzy chętnie brali udział w zabawie, loteriach i licytacjach, prowadzącemu Bal z ogromnym taktem i urokiem Dariuszowi Baranikowi - dziennikarzowi z TVP Szczecin, Mecenasowi Sztuki - pani dr Elżbiecie Andrysiak - Mamos i niezawodnym fotografom, dzięki którym pokażemy jak wspaniały był nasz XXI Bursztynowy Bal Dobroczynny.

Ewa Fundament-Karśnicka
Past Prezydent LC Szczecin Jantar
autorzy zdjęć: Igor Skawiński i Przemysław Lewandowski