Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » XVIII Bal Bursztynowy
Alteri Vivas Oportet, Si Tibi Vis Vivere ! Trzeba żyć dla innych, jeśli chcemy żyć dla siebie.   Tak pięknie powiedział kiedyś Seneca, a my czyli Jantarki, przejęte tymi słowami, tak... więcej
23/11/2019
W Polsce Dzień Kobiet jest utożsamiany z ideologią PRL-u, ale tak naprawdę Międzynarodowy Dzień Kobiet jest uczczeniem sufrażystek, walczących o równouprawnienie kobiet. Początki tego... więcej
02/03/2019
BELLA  ITALIA -  to słowa, które już same w sobie brzmią przyjemnie, ciepło i radośnie. Nie dlatego jednak wybrałyśmy te dwa włoskie słówka na motto naszego tegorocznego Balu Dobroczynnego.... więcej
17/11/2018
W tym roku 25 listopada członkinie LC Szczecin Jantar świętowały XX bal i XIX-lecie istnienia Klubu. W pięknych salach Hotelu Radisson Blu w Szczecinie zebrało się ponad 100 osób, które odpowiedziały... więcej
25/11/2017
"Kobiety  Kobietom" to cykliczna impreza, od wielu lat organizowana przez członkinie LC Szczecin Jantar. 11 marca 2017 roku tuż przed godziną 17:00 Restauracja „Zamkowa” na Zamku Książąt... więcej
11/03/2017
XIX Bal Dobroczynny LC Szczecin Jantar był towarzyskim i charytatywnym wydarzeniem tegorocznej jesieni w Szczecinie, a być może nawet całego roku! W Hotelu Radisson Blu bawili się goście ze Szczecina,... więcej
05/11/2016
„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” Tak powiedział już w XVI wieku francuski historyk Pierre de Brantome. Dzień Kobiet to w rzeczywistości Święto Kwiatów, święto na cześć upamiętnienia... więcej
04/03/2016
Audentes Fortuna Juvat -  Śmiałym los sprzyja Vergilius Los nam sprzyjał i tym razem. I to już po raz XVIII-sty. Dlaczego mówimy o sprzyjającym losie? Otóż dlatego, że tegoroczny jesienny... więcej
21/11/2015
Tegoroczny Bal, jak żaden inny dotąd, już od momentu podjęcia przez nas decyzji kiedy i gdzie będzie się odbywał, dostarczył nam wielu emocji i stresów. Najpierw musiałyśmy zmienić termin balu - miał... więcej
15/11/2014
"Kobieta nie zawsze wie co chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiagnie". Jean Paul Sartre "Kobiety - kobietom" - to hasło przyświeca już od 10 lat imprezie organizowanej przez LC Szczecin... więcej
08/03/2014
Lions Club Szczecin Jantar powstał w 1998 roku jesienią. Swą działalność rozpoczął od wspaniałego Bursztynowego Balu Dobroczynnego który odbył się w salach Zamku Książąt Pomorskich. Od tego czasu,... więcej
09/11/2013
Lions Club Szczecin Jantar jak co roku zorganizował Dzień  Kobiet pod hasłem „Kobiety- kobietom”. W tym roku zbierałyśmy pieniądze dla oddziału geriatrycznego  Samodzielnego Publicznego... więcej
08/03/2013
Patriam amamus non quia magna est, sed quia nostra - czyli: Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka, ale dlatego, że nasza. Nic więc dziwnego, że temat przewodni tegorocznego,... więcej
27/10/2012
Portret kobiety ...Oczy ma, jeśli trzeba, raz modre, raz szare Czarne, wesołe, bez powodu pełne łez ...Naiwna, ale najlepiej doradzi, Słaba, ale udźwignie. Nie ma głowy na karku, to będzie ją... więcej
09/03/2012
To łacińskie powiedzenie najdoskonalej oddaje klimat tegorocznego Balu Bursztynowego. W jego przygotowanie bowiem nasz Klub włożył ogrom pracy, ale było warto, ponieważ efekt był znakomity.  LC... więcej
26/11/2011
Powszechnie mówi się, że BAL to przeżytek. Mówi się że ludzie nie chcą chodzić na bale, że wszystko już było, że nikogo nie interesuje ten rodzaj zabawy. My, czyli LIONS CLUB SZCZECIN... więcej
05/02/2011
7-go marca 2010 r. w salach Szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich, Lions Club Szczecin Jantar zorganizował "Dzień Kobiet". Impreza została zorganizowana w celu zebrania funduszy na... więcej
07/03/2010
Polskie Kluby Lions zorganizowały setki balow charytatywnych: wspaniałych i skromnych, udanych i mniej interesujących, z udziałem gwiazd i bez nich, no i co najważniejsze- bardziej lub mniej... więcej
24/10/2009
Rozmowa z Marią Szabłowską i Krzysztofem Szewczykiem, twórcami programu Wideoteka Dorosłego Człowieka, którzy w listopadzie 2008 roku prowadzili Bal Charytatywny LC Szczecin... więcej
22/11/2008
Lions Club “Jantar” ze Szczecina składający się z 28 pań, istnieje już 10 lat. Działalność tego klubu to wiele wspaniałych akcji charytatywnych, z których najważniejszą jest doroczny bal... więcej
13/01/2007
Cykl imprez rozpoczęło 13 czerwca 2005 r. „Lato” spektaklem Polskiego Teatru Tańca Ewy Wycichowskiej pt. „szparagiejem...”, „Jesień” i „Zima” wplotły się 19 listopada 2005 r. w nasz doroczny, ósmy już... więcej
03/06/2006

XVIII Bal Bursztynowy

Audentes Fortuna Juvat -  Śmiałym los sprzyja
Vergilius

Los nam sprzyjał i tym razem. I to już po raz XVIII-sty.
Dlaczego mówimy o sprzyjającym losie? Otóż dlatego, że tegoroczny jesienny Bal Dobroczynny, odbywał się w nowo otwartym Hotelu Dana, a nasz Klub i nasi goście byli pierwszymi, którzy przekroczyli progi tego hotelu. Nie wiedziałyśmy jak tam będzie: czy sala spełni nasze potrzeby, czy jedzenie będzie dobre, jaka będzie obsługa. Śmiałym jednak los sprzyja.
Ale ad rem.....
W sobotę 21 listopada 2015 roku, członkinie Lions Club Szczecin Jantar zorganizowały XVIII-sty Bursztynowy Bal Dobroczynny. Tym razem naszym beneficjentem była Fundacja „Mam marzenie”. Chore dzieci, często nieuleczalnie, spisały swoje marzenia, a my postanowiłyśmy spełnić je, oczywiście w miarę naszych możliwości finansowych.
Zgromadziłyśmy bardzo dużo cennych fantów, które sprzedawałyśmy podczas balu. Miałyśmy też obrazy i lot skywaterem nad Szczecinem z przeznaczeniem na licytację, podarunek wart 12000 zł, a wylicytowany za 7000 zł i 9000 zł - wpłatę z Deutche Bank, którą otrzymałyśmy dzięki naszej członkini Beacie Walków.
Przybyło 120 osób, w tym wiele po raz pierwszy, ale i nasi wierni, stali bywalcy nie zawiedli. Było miło, radośnie i podniośle, bo coś, co robi się dla chorych dzieci, zawsze uskrzydla. Sprzedałyśmy wszystkie fanty, obrazy i podarunki, dzięki czemu wiele dzieci będziemy mogły uszczęśliwić.
Zebrałyśmy ponad 30.000 zł, a ponadto kilkoro gości, postanowiło za własne pieniądze kupić dzieciom to, o czym marzą. Już dziś wiemy, że dziewczynka której marzeniem było spotkać Beatę Tadlę, była z mamą w Warszawie i w studio TV, gdzie spotkała się ze swoją ulubioną prezenterką.
Jeden z naszych gości postanowił choremu chłopcu zrealizować marzenie i kupić mu najnowszej generacji laptop, ponadto małemu chłopczykowi kupić domowy plac zabaw, a dwie młode siostry z Berlina chcą ufundować 5-ciolatkowi pobyt w Berlińskim Legolandzie. To naprawdę wspaniałe wiadomości.
Całość wieczoru umilały występy Teatru Rozrywki "Feme", do tańca grał zespół „Szpak” a prowadził bal Dariusz Baranik – prezenter TVP ze Szczecina. Oczywiście nie zabrakło też kamery, która to wszystko uwieczniła.

I jak tu nie mówić o sprzyjaniu losu?

Ewa Fundament-Karśnicka
Past Prezydent LC Szczecin Jantar

zdjęcia: Ewa Nieżychowska i Włodzimierz Piątek