LIONS CLUB SZCZECIN JANTAR
To co robimy, stanowi o nas ” - Arystoteles
Nic więc dziwnego, że już od 1918 roku na całym świecie działają Kluby Lions, zrzeszające ludzi, którzy chcą pomagać innym, ale też chcą zostawić na ziemi jakiś ślad po sobie. BoCnotę widać wyraźniej w czynach, niż w ich braku  - co także powiedział Arystoteles.
Pomysł na powstanie w Szczecinie żeńskiego Klubu Lions zrodził się w 1997 roku...
 od 2006r. Współpracujemy
z LC Berlin Pariser Platz 
PREZYDENT
KLUBU

w kadencji 2021/2022


Pelagia Żejmo  

 

Dzień Dziecka w Ośrodku Szkoleniowo – Badawczym w Ostoi

W piątek 30 maja 2014 r. na zaproszenie naszego stowarzyszenia LC Szczecin Jantar dzieci z Domu Dziecka w Policach i ze świetlicy środowiskowej, która mieści się przy ul. Potulickiej w Szczecinie bawiły się na imprezie zorganizowanej przez nas w Ośrodku szkoleniowo – badawczym, który mieści się w pięknym, zabytkowym pałacyku w Ostoi koło Szczecina.

Na zamówienie klubu LC Szczecin Jantar instruktorzy z Ośrodka przygotowali dla grupy 22 dzieci warsztaty, podczas których opowiedzieli nam skąd się bierze wiatr, jak można zamienić wiatr w energię elektryczną oraz jak działają farmy wiatrowe. Nauka przez zabawę sprawdziła się doskonale, razem z dziećmi zrobiliśmy papierowe, kolorowe wiatraczki, a potem odbyły się podchody i wspólnie szukaliśmy ukrytych w parku wokół Ośrodka listów z zadaniami, które dzieci rozwiązywały bezbłędnie! Atrakcją były wielkie bańki mydlane robione za pomocą dużego koła zanurzonego w specjalnym płynie  - szczególnie atrakcyjne było robienie tych baniek wokół dzieci, kolejka do znalezienia się w środku takiej ogromniastej tęczowej bańki ustawiła się błyskawicznie.

Po zabawie edukacyjnej zaprosiłyśmy dzieci i ich opiekunów na ognisko, piekliśmy kiełbaski i odpoczywaliśmy nad jeziorkiem, w którym dzieci wypatrywały mieszkających tam żółwi i rybek. Na zakończenie imprezy rozdałyśmy słodkie upominki, które bardzo ucieszyły szczególnie młodsze dzieci ale i nastolatki były zadowolone. Pogoda dopisała, dzieci świetnie się bawiły i proponujemy, żeby już zawsze świętowanie Dnia Dziecka w naszym klubie rozpoczynać co najmniej dwa dni wcześniej lub po prostu wprowadzić do kalendarzy w czerwcu każdego roku Weekend Dziecka.

Krystyna Araszkiewicz
LC Szczecin Jantar