LIONS CLUB SZCZECIN JANTAR
To co robimy, stanowi o nas ” - Arystoteles
Nic więc dziwnego, że już od 1918 roku na całym świecie działają Kluby Lions, zrzeszające ludzi, którzy chcą pomagać innym, ale też chcą zostawić na ziemi jakiś ślad po sobie. BoCnotę widać wyraźniej w czynach, niż w ich braku  - co także powiedział Arystoteles.
Pomysł na powstanie w Szczecinie żeńskiego Klubu Lions zrodził się w 1997 roku...
 od 2006r. Współpracujemy
z LC Berlin Pariser Platz 
PREZYDENT
KLUBU

w kadencji 2021/2022


Pelagia Żejmo  

 

Marsz Różowej Wstążki '2016

W minioną sobotę tj. 15 października 2016 roku o godzinie 12:00 spod budynku TVP Szczecin wyruszył  już po raz 9. Marsz Różowej Wstążki.
Członkinie LC Szczecin Jantar po raz trzeci zaangażowały się we współorganizację tej akcji, wspólnie z Joanną Sawicką-Budziak, Stowarzyszeniem Amazonek "Agata" oraz Zachodniopomorskim Centrum Onkologii. Marsz został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza. Na starcie zaś każdy uczestnik otrzymał prezent w postaci różowej torby, wypełnionej upominkami.
Statystyki są sromotne - rak piersi to najczęstszy powód umieralności kobiet w Polsce. Życie w nieświadomości daje iluzoryczne przeświadczenie, że ta choroba nie dotyczy nas - nic bardziej mylnego! Akcja została zorganizowana po to, aby zachęcać kobiety do badań, aby edukować społeczeństwo, podnosić poziom świadomości i propagować zdrowy tryb życia.
Ku wielkiej radości płci żeńskiej, uczestnikami Marszu byłyśmy nie tylko my - Kobiety. Ogromną siłę i moc otrzymałyśmy od mężczyzn, którzy bardzo licznie zasilili szeregi pochodu. Obecność Klubu Kawalerzystów im. 12 Pułku Ułanów Podolskich ze Szczecina oraz zabytkowego gazika jak i na różowo ubranych pupilów, sprawiły, że ta akcja miała spektakularny wydźwięk wśród społeczności Szczecina.
Na różowo, z uśmiechem na ustach i radosnymi okrzykami, idąc ulicami miasta dotarłyśmy aż do Zamku Książąt Pomorskich. Na jego dziedzińcu był finał i zakończenie tego marszu. W Restauracji "Zamkowa" czekało na wszystkich uczestników mnóstwo atrakcji. Ufundowana przez nas zupa dyniowa pokrzepiła, zaś przepyszny tort rozszedł się w mgnieniu oka. Organizatorzy zadbali nie tylko o ciało, było również wiele atrakcji "dla ducha". Możliwość konsultacji z lekarzami oraz rozmowy z kobietami, które pokonały nowotwór. Były porady dietetyczne i kosmetyczne oraz stoiska dla milusińskich.

Zapraszamy za rok!

Justyna Krochmal-Kluczyńska
Prezydent LC Szczecin Jantar
autor części zdjęć: Przemysław Budziak

załączniki z prasy:
1) oficjalna strona
2) gs24. galeria zdjec
3) radio plus