LIONS CLUB SZCZECIN JANTAR
To co robimy, stanowi o nas ” - Arystoteles
Nic więc dziwnego, że już od 1918 roku na całym świecie działają Kluby Lions, zrzeszające ludzi, którzy chcą pomagać innym, ale też chcą zostawić na ziemi jakiś ślad po sobie. BoCnotę widać wyraźniej w czynach, niż w ich braku  - co także powiedział Arystoteles.
Pomysł na powstanie w Szczecinie żeńskiego Klubu Lions zrodził się w 1997 roku...
 od 2006r. Współpracujemy
z LC Berlin Pariser Platz 
PREZYDENT
KLUBU

w kadencji 2021/2022


Pelagia Żejmo  

 

Jantarki przeciw koronawirusowi

Nasz Lions Club Szczecin Jantar w ramach pomocy w walce z pandemią koronawirusa podjął współpracę z Oddziałem Chorób Zakaźnych, Hepatologii i Transplantacji Wątroby Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny.  

Po szybkich konsultacjach z przedstawicielami Szpitala i ustaleniu najpilniejszych potrzeb podjęłyśmy ekspresową decyzję. W ciągu kilku godzin zagłosowałyśmy e-mailowo i przyjęłyśmy uchwałę Klubu przeznaczając na wsparcie Szpitala 25.000 zł – to co nas mocno cieszy to szybka reakcja każdej z nas - uchwała przeszła jednogłośnie przy 100% frekwencji! Mimo, że nie możemy się spotkać, jesteśmy nadal razem i razem działamy, żeby wspierać potrzebujących naszej pomocy!

W ramach tych pieniędzy zakupiony został kardiomonitor przenośny, 10 sztuk materacy antyodleżynowych i kilka pulsoksymetrów. Docelowo chciałybyśmy kupić ich około 20. Dlatego nadal szukamy możliwości dokupienia tych ostatnich urządzeń - o taki sprzęt jest coraz trudniej na rynku. Będziemy zobowiązane za informację, gdzie pulsoksymetry są jeszcze dostępne, może ktoś z Państwa ma taką wiedzę?

Jesteśmy i pomagamy!

Krystyna Araszkiewicz
Prezydent Klubu kadencji 2019/2020