LIONS CLUB SZCZECIN JANTAR
To co robimy, stanowi o nas ” - Arystoteles
Nic więc dziwnego, że już od 1918 roku na całym świecie działają Kluby Lions, zrzeszające ludzi, którzy chcą pomagać innym, ale też chcą zostawić na ziemi jakiś ślad po sobie. BoCnotę widać wyraźniej w czynach, niż w ich braku  - co także powiedział Arystoteles.
Pomysł na powstanie w Szczecinie żeńskiego Klubu Lions zrodził się w 1997 roku...
 od 2006r. Współpracujemy
z LC Berlin Pariser Platz 
PREZYDENT
KLUBU

w kadencji 2021/2022


Pelagia Żejmo  

 

Samochód dla Hospicjum

Finit coronat Opus - Koniec wieńczy dzieło

Koniec wieńczący dzieło, czyli przekazanie przez LC Szczecin Jantar samochodu na rzecz Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci, nastąpił 4-go kwietnia 2014 roku.
Uroczystość przekazania odbyła się w siedzibie Klubu, czyli w Willi West-Ende w Szczecinie.
Gośćmi członkiń LC Szczecin Jantar, byli sponsorzy którzy przyczynili się do zebrania funduszy umożliwiajacych kupno samochodu. Pieniądze zostały zebrane podczas Dorocznego Bursztynowego, już XVI Balu Charytatywnego, zorganizowanego w listopadzie 2013 roku. Każdy z gości który przybył na Bal, biorąc udział w licytacji, kupując fanty, a nawet tylko kupując bilet, przyczynił się do powiększenia sumy, za którą mogłyśmy kupić samochód. Dlatego, chcąc podkreślić wkład sponsorów w pomyślne zakończenie naszego dzieła, zorganizowałyśmy tę niewielką uroczystość przy udziale dziennikarzy Telewizji Szczecin oraz gazet: Kuriera Szczecińskiego, Prestiżu i Trendy.
Wieczór był radosny, pełen wrażeń ale też i wzruszeń, jako że przedstawiciele hospicjum opowiedzieli o swoich podopiecznych. Chore dzieci przebywające we własnych domach, czują się bezpieczniej, ale lekarze, psycholodzy, pielęgniarki i aparatura, muszą do nich dojechać. Po to właśnie potrzebne są samochody. Dlatego dar nasz i naszych sponsorów jest tak cenny.

Ewa Fundament-Karśnicka
Past Prezydent LC Szczecin Jantar